اخبار

اصغر امیرنیا؛

انس با قرآن و اخلاص در عمل از ویژگی های منحصر به فرد سردار دلها بود

انس با قرآن و اخلاص در عمل از ویژگی های منحصر به فرد سردار دلها بود
سرپرست معاونت قرآن و عترت در جلسه شورای مدیران معاونت به الگوپذیری و بهره مندی از مکتب حاج قاسم سلیمانی در فعالیت های قرآنی تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصغر امیرنیا سرپرست معاونت قرآن و عترت در جلسه شورای مدیران معاونت به الگوپذیری و بهره مندی از

مکتب حاج قاسم سلیمانی در فعالیت های قرآنی تاکید کرد.  

در ابتدای این جلسه وی ضمن گرامی داشت یاد و نام و خاطره سپهبد سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر شهدای این راه و ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: 

زندگی حاج قاسم برای ما درس بزرگی است و بیانگر آن است که یک فرد عادی و ساده زیست و از منطقه ی محروم کشور چگونه می تواند به این مقام رفیع رسیده باشد.

وی با اشاره به تشییع با شکوه پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف کشور و عراق گفت: می توان از خیلی از خواسته های خود گذشت و برای جامعه الگو بود و مانند قهرمانی باشی که از فقیرترین افراد جامعه و منطقه محروم کشور برخاست و در نهایت پس از آن شهادت مظلومانه چنین تشییع جنازه کم نظیری در شهرهای مختلف ایران و عراق شاهد بود.

امیرنیا با اشاره به ضرورت پرداختن به مکتب سلیمانی گفت: من خودم از نزدیک با اکثر خانواده شهدای مدافع حرم ملاقات و دیدار داشتم، اینها به واقع مظلوم بودند و از همه چیز خود گذشتند و مردم ما با مظلومیت و از خودگذشتگی آنها به خوبی آشنا نیستند و این شهید بزرگوار در تکریم از خانواده و توجه به فرزندان شهدا سنگ تمام گذاشت طوری که اکثر فرزندان شهدای مدافع حرم، سردار دلها را عمو خطاب می کردند.

وی گفت: امیدوارم که شهید سلیمانی را به عنوان یک فرد نبینیم بلکه به عنوان یک فرهنگ و یک مکتب که خالصانه برای مردم کار کرد و مردم را دوست داشت ببینیم و همچون سردار سلیمانی در خدمت مردم باشیم.

وی بر ضرورت هم پوشانی و هم‌افزایی در فعالیت های پیش رو تاکید کرد و گفت: مدیرانی که از طرف معاونت به استانها سفر می کنند ، ضرورت دارد اداره محور برخورد نکنند بلکه یک هم پوشانی و هم افزایی با سایر ادارات داشته باشند و فعالیت های قرآنی را با همفکری و همکاری هرچه بیشتر تحقق بخشند. 

سرپرست معاونت قرآن و عترت تاکید کرد : از توان و ظرفیت طلاب حوزه های علمیه قم برای مشاوره و توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی استفاده کنیم.

۱۳ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۲