اخبار

فقهی زاده در آیین پایانی نخستین دوره معرفی روستاهای قرآنی گفت :

در روستاها مساجد رنگ و بوی دیگری دارند

در روستاها مساجد رنگ و بوی دیگری دارند
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی نخستین دوره معرفی روستاهای قرآنی ایران با تأکید بر اینکه نخستین رویداد ملی معرفی و انتخاب روستای قرآنی کشور در زمره فعالیت‌های سال ۱۳۹۹ معاونت قرآن و عترت بوده است،گفت: در روستا اگر سخن با مردم است برای خدا هست و اگر سخن از یکدیگر است برای خداست.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی با تأکید بر اینکه نخستین رویداد ملی معرفی و انتخاب روستای قرآنی کشور در زمره فعالیت‌های سال ۱۳۹۹ معاونت قرآن و عترت بوده است، گفت: اجرای این رویداد به مناسبت‌های مختلف به تأخیر افتاد تا به امروز که توانستیم این جلسه را با محدودیت‌های موجود و در روزهای پایانی کار دولت دوازدهم برگزار کنیم.

وی در ادامه از مسئولان تمامی روستاهایی که در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند قدردانی کرد و افزود: به ‌نوبه خود از همه مسئولان در این روستاها که زحمت اصلی بر دوش آنها بود، قدردانی می‌کنم. استان‌هایی که روستاهای آنها در مرحله نهایی حضور داشتند در روزهای گذشته پذیرای بازدید میدانی همکاران ما بودند تا بتوانیم گزارش‌هایی مستندی در مورد فعالیت‌های آنها در دسترس داشته باشیم.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد به معرفی برخی سازمان‌ها و نهادهای همکار در این طرح پرداخت و تصریح کرد: برای اجرای رویداد ملی معرفی و انتخاب روستای قرآنی کشور سازمان‌های مختلفی همکاری داشتند که از جمله آنها می‌توان به نهادهایی همچون وزارت کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی، شورای فرهنگ عمومی، نهاد ریاست جمهوری، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و فرمانداری‌های شهرستان‌ها اشاره کنم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در روستا آسمان به زمین و انسان به خدا نزدیک است، افزود: در روستا سادگی و دلدادگی است و در قرآن گفت‌وگوی انسان با خدا؛ و اصلاً قرآن کتاب گفت‌وگو است، گفت‌وگوی خدا با انسان‌های نیکوکار و حتی انسان‌های بدکردار است. خدا با انسان قهر نیست این مائیم که گاه از خدا فاصله می‌گیریم و خدا را از خاطر می‌بریم.

فقهی‌زاده بیان کرد: در روستا مساجد رنگ و بوی دیگری دارند، کانون اصلی امور فرهنگی مسجد است. در روستا از خدا سخن می‌گویند ولی برای خدا، برخلاف ما که گاه ممکن است از خدا بگوئیم، اما برای خود. در روستا اگر سخن با مردم است برای خدا هست و اگر سخن از یکدیگر است برای خداست.

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۴۱