اخبار

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصویب هشت طرح توسعه فعالیت های قرآنی در استان سمنان

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصویب هشت طرح توسعه فعالیت های قرآنی در استان سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از تصویب هشت طرح در خصوص اجرای سند توسعه فعالیت های قرآنی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشید فلاح در نشست کمیته بررسی طرحهای ارائه شده از سوی دستگاههای مختلف مرتبط با سند چشم انداز توسعه فعالیت های قرآنی در استان سمنان افزود: در این خوص قریب 20 طرح از دستگاههای مختلف عضو ستاد سیاست گذاری اجرای این سند ارائه شده است.

وی گفت: در این نشست که با حضور تعدادی از اعضا برگزار شد این طرح ها از سوی اداره کل آموزش و پرورش، صدا و سیمای استان سمنان، یک موسه قرآنی در میامی و ... ارائه و پس از بررسی و بحث و تبادل نظر هشت طرح به تصویب رسید.

وی گفت: بقیه طرح ها نیز در نشست های بعدی این کمیته مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این نشست مسوول دفتر امور قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و نمایندگانی از تبلیغات اسلامی، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان و موسسه های قرآنی حضور داشتند.

مجتبی نورمحمدی مسوول دفتر امور قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این نشست با ارائه گزارسی از طرح های ارائه شده گفت: در اجرای سند توسعه فعالیت های قرآنی مهمترین هدف ایجاد یک جریان و فرهنگ قرآنی گسترده در استان سمنان است.

سند چشم انداز توسعه فعالیت های قرآنی که به تصویب شورای فرهنگ عمومی استان سمنان رسیده است در نظر دارد با مشارکت دستگاههای فرهنگی و اجرایی در مدت 10 سال استان سمنان را به یکی از قطب های قرآنی در کشور تبدیل نماید و سال 1400 سال آغاز اجرایی شدن مفاد این سند است.

۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۸