اخبار

بررسی عوامل و شاخص های قرآنی روستای افتر شهرستان سرخه

بررسی عوامل و شاخص های قرآنی روستای افتر شهرستان سرخه
معاون مدیرکل آموزش و توسعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید میدانی از روستای "افتر" شهرستان سرخه، ویژگی ها و شاخص های مورد نظر در کسب عنوان روستای نمونه قرآنی را مورد بازدید و بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حمیدرضا شیخ‌ویسی، در این برنامه به اتفاق مجتبی نورمحمدی مسوول امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از مراکز قرآنی، خانه قرآن، مساجد و مراکز دینی، گلزار شهدا، کتابخانه و مراکز فرهنگی بازدید و با رییس و اعضای شورای روستا و دهیار روستای افتر دیدار و گفت و گو کرد.

وی همچنین در نشست هایی با رییس تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشدار شهرستان سرخه به بررسی شاخص های مطرح در انتخاب روستای نمونه قرآنی پرداخت و این عوامل را در مورد روستای افتر بررسی کرد.

معاون مدیرکل آموزش و توسعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با فعالان قرآنی روستای افتر با بررسی دیدگاهها و برنامه های آنان، از پیشکسوتان قرآنی روستای افتر نیز تجلیل کرد.

در انتخاب روستای نمونه قرآنی که از برنامه های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است امسال در کشور 10 روستا انتخاب و معرفی خواهد شد و از استان سمنان روستای افتر برای کسب این عنوان به این معاونت معرفی شده است.

عوامل متعددی از جمله تعداد شهدا، مراکز فرهنگی و دینی، فعالیت های قرآنی و نیز توجه به توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، وجود نمادهای قرآنی و ... در انتخاب روستاهای نمونه قرآنی مطرح و مورد توجه قرار می گیرد.

روستای افتر در شمال شهرستان سرخه و در حاشیه محور سمنان - فیروزکوه واقع است.

۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۰