اخبار

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد بوشهر شد

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد بوشهر شد
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دقایقی پیش در آیینی با استقبال معاون استاندار و مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان وارد فرودگاه بوشهر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در سفر یک روزه فقهی‌زاده به بوشهر، این شهر به طور رسمی به عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور برای سال ۱۴۰۰ معرفی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این ارتباط گفت: معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد در ادامه سفر خود به بوشهر ساعت ۱۱ امروز در نشست شورای فرهنگ و عمومی استان به میزبانی استانداری بوشهر شرکت می‌کند.

فاطمه کرمپور افزود: در این نشست از لوح افتخار و برنامه اجرایی بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور رونمایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: استان بوشهر به عنوان یکی از استان‌های پیشگام در فعالیت‌های قرآنی بالاخره توانسته مزد تلاش‌های خود را بگیرد و به عنوان پایتخت قرآنی کشور انتخاب شود.

کرمپور افزود: این افتخار ارزشمند حاصل تلاش تک تک فعالان قرآنی استان و بویژه آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر است که در این مسیر نقش قابل توجه و چشمگیری ایفا کردند.

وی یادآور شد: بوشهر با کسب این عنوان ارزشمند به مرجعی بزرگ برای فعالیت‌های قرآنی کشور معرفی خواهد شد که این نشان از جایگاه رفیع استان بوشهر در حوزه فعالیت‌های قرآنی است.

۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۰