اخبار

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر

بوشهر باید الگوی پایتخت قرآنی در جهان شود

بوشهر باید الگوی پایتخت قرآنی در جهان شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: این استان با توجه به ظرفیت بسیار بالای خود باید الگوی پایتخت قرآنی در جهان شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری امروز در آیین معرفی شهرستان بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران ۱۴۰۰ گفت: تاریخ استان بوشهر بسیار ویژه و باشکوهی است و به اذعان تمامی تاریخ نگاران و تاریخ پژوهان استان بوشهر جغرافیای تمام فضائل در عرصه های شخصی و اجتماعی است.

وی بیان کرد: استان بوشهر همچنین در حوزه‌های علم و فناوری و وجود تاریخی پر از شکوه در عرصه‌های مقاومت بیداری بصیرت و  دفاع از ایران واسلامی است.

صفایی بوشهری اظهار داشت: استان بوشهر پایتخت مبارزات ضداستعماری است و این پایتخت مبارزات ضداستعماری با پیشینه ۶۰۰ ساله از سال ۱۹۲۰ هجری قمری چهار بار از سوی انگلستان و کشورهای اروپایی مراکز مهم اقتصادی استان نگاه سلطه جویانه داشتند.

وی گفت: در عرصه جنگ تحمیلی و مبارزه مستقیم با آمریکا نیز بوشهر به نوان پایتخت مبارزات ضد استعمای نقش بی بدیلی از خود برجای گذاشته است.

صفایی بوشهری اظهار داشت: این پایتخت ضداستعماری که منبعث از دین و قرآن بود در کنار خود پایتخت قرآنی می‌بیند که افتخاری بزرگ و سترگ برای استان بوشهر است.

وی گفت: بوشهر پایتخت انرژی هسته‌ای و فسیلی است که در کنار خود پایتخت قرآنی مشاهده می کند.

صفایی بوشهری یادآور شد: استان بوشهر همچنین پایتخت نهادینه سازی قرآن در گستره جامعه است که در این عرصه بسیار خوب ظاهر شده و این استان همچنین دارای فهم بالای مفاهیم قرآن و عمل به آن است.

وی تاکید کرد: بوشهر استانی قرآنی است که نخستین پایتخت قرآن شدن  آن شایسته تمامی مردمی این استان و  جای شکرگذاری و تبریک دارد.

صفایی بوشهری اظهار داشت:این آغازی برای کارهای بزرگ در حوزه های قرآن و توسعه و پیشرفت براساس برنامه‌های قرآنی است.

وی اظهار کرد: در دهه اخیر فعالیت های شاخصی در استان انجام و به عنوان الگو معرفی شده است که آن هم نوشتن افق ۱۴۰۴ و بعد ۱۴۲۰ کار بزرگی بود که تدوین شد.

صفایی بوشهری با اشاره به قرآنی بودن مسجدهای استان بوشهر اظهار داشت: در تاریخ باشکوه استان بوشهر میرزا معتقد اهرمی قرآن متقارن را به جهان اسلامی عرضه داشته و  در عرصه علوم قرآنی نیز علامه بلادی در کتاب خود تلفیق علم قرآن با نجوم را به رشته تحریر درآورده است.

وی افزود: استان بوشهر یک استان قران و قرآنی خواهد ماند چراکه قرآن کتابی است که تمام ابعاد بشر را در خود جای داده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: انس با قرآن انس با تنها راه نجات بشریت است و باید قرآن سرلوحه زندگی مردم و مسئولان باشد.

وی با اشاره به دریافت مجوز راه اندازی دانشکده فعالیت قرآنی در استان بوشهر اظهار داشت: این استان باید موزه و مجمتع بزرگ قرآنی داشته باشد که برای احداث مجتمع مصوبه آن گرفته شده است
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۳۵