اخبار

برگزاری سیزدهمین جلسه شورای تخصصی بررسی نهایی و تصمیم گیری ترجمه های قرآن کریم

برگزاری سیزدهمین جلسه شورای تخصصی بررسی نهایی و تصمیم گیری ترجمه های  قرآن کریم
با حضور معاون قرآن و عترت سیزدهمین جلسه شورای تخصصی بررسی نهایی و تصمیم گیری ترجمه های قرآن کریم تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت، این جلسه با حضور دکتر عبدالهادی فقهی­ زاده، معاون قرآن و عترت، سیدفخرالدین اسماعیلی، مدیرکل دفتر برنامه­ریزی، آموزش و توسعه مشارکت­های قرآن و عترت، حجه­الاسلام محمدعلی کوشا، حجه­الاسلام محمدعلی خسروی، دکتر محمدرضا امام، دکتر کریم پارچه ­باف دولتی، دکتر مریم قاسم احمد و محمدمهدی عصاریان در محل سالن جلسات معاونت قرآن و عترت همراه با رعایت شیوه­ نامه­ های بهداشتی برگزارشد.

 این جلسه به تصمیم­ گیری در خصوص تعدادی از آثار ارزیابی شده اختصاص یافت. این آثار که پیش از این در جلسات قبل این شورا جهت تعیین داور و ارسال برای ارزیابی مورد بررسی قرار گرفته و پس از انجام ارزیابی به دبیرخانه این شورا عودت داده شده بود، در دوازدهمین جلسه شورای بررسی نهایی و تصمیم­ گیری صدور مجوز انتشار ترجمه­ های قرآن مورد بحث وبررسی مجدد قرارگرفت. براین اساس نتایج ارزیابی پرونده 5 اثر ارسالی مورد تبادل نظر اعضای این شورا قرار گفت و از مجموع این5 اثر،3 اثر جهت بررسی تخصصی به کارشناسان مربوطه ارجاع گردید و نتایج ارزیابی2 اثر دیگر پس از بحث و بررسی مجدد توسط اعضای شورا در نهایت مورد موافقت قرار نگرفت.

شورای تخصصی بررسی نهایی و تصمیم­ گیری در خصوص صدور مجوز انتشار ترجمه­ های قرآن کریم در زمستان سال 1397 با دستور معاون محترم قرآن و عترت و به منظور تصمیم­ گیری در خصوص صدور و تمدید مجوز ترجمه‌های قرآن کریم آغاز به­ کار کرد که از مهمترین وظایف آن می­ توان به نظارت دقیق بر انتشارترجمه­ های قرآن کریم و دیگر آثار قرآنی و برقراری ارتباط موثر با دست­ اندرکاران حوزه ترجمه اشاره داشت.

شایان ذکر است که  در این شورا برخی از اساتید حوزه­ های علوم قرآنی، فقه، ادبیات عرب ، ادبیات فارسی و ترجمه قرآن کریم حضور دارند.

۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۲۸