اخبار

نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت با پیام معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد

نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت با پیام معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد
این آزمون در شرایط دشوار کرونایی با همت و کوشش مدیران و مربیان و با حضور گسترده قرآن‌آموزان پرتلاش و سخت‌کوش اکنون با حضور بیش از ۱۲۰ هزار علاقه‌مند قرآنی در حال برگزاری است.

به گزارش ستاد خبری نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی شروع  نوزدهمین آزمون سراسری قرآن را که از امروز صبح به مدت سه روز به صورت مجازی برگزار می شود ، اعلام کرد.

پیام وی به شرح زیر است.

«بسم الله الرحمن الرحیم
کِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَیْکَ مُبَارَکٌ لِیَدَّبَّرُوا آیَاتِهِ وَلِیَتَذَکَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ
با تقدیم سلام و احترام خدمت یکایک قرآن‌آموزان ارجمند و ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پربرکت و با فضیلت در آغاز تشکر و قدردانی می‌کنم از همه شرکت‌کنندگان در نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت که امسال نخستین‌بار به صورت تمام الکترونیک و به شکل کاملاً غیر حضوری برگزار می‌شود.

این آزمون در شرایط دشوار کرونایی با همت و کوشش مدیران و مربیان و با حضور گسترده قرآن‌آموزان پرتلاش و سخت‌کوش اکنون با استقبال چشمگیر آنان با حضور بیش از ۱۲۰ هزار علاقه‌مند قرآنی در حال برگزاری است.

هدف اساسی ما از برگزاری مستمر این آزمون کمک به جریان‌سازی‌های نیکوی فرهنگ اسلامی بر محور قرآن کریم و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و تقویت گفتمان قرآنی در سطوح عمومی و تخصصی است.

امید است این فرصت برای عموم علاقه‌مندان و دلباختگان آموزه‌های نورانی آن مجالی سودمند و مغتنم باشد که بار دیگر ضمن ابراز عشق و ارادت خالصانه به آستان شکوهمند کلام الهی دانش و معرفت قرآنی خود را بیش از پیش ارتقا دهند.

در پایان برای همه عزیزان قرآنی اعم از حافظانی که آیات نور بر لوح دل آنان نقش بسته و نیز جرعه‌نوشان آموزه‌ها و مفاهیم آفتاب‌گون قرآن و مکتب اهل بیت(ع) که شیفته سیراب شدن از چشمه نور هستند، توفیق عمل به معارف ناب و زندگی بخش قرآن کریم را آرزو دارم و برای یکایک آنان از خداوند متعال توفیقات روزافزون مسئلت دارم».

گفتنی است ،این آزمون در سه گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم شامل دو رشته ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره، گروه معارف اهل بیت(ع) شامل سه رشته حفظ و مفاهیم نهج‌‌البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومان و گروه حفظ قرآن کریم شامل رشته‌های حفظ و مفاهیم جزء ۳۰، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن برگزار می‌شود.

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۳:۴۸