اخبار

استانداری سمنان:

تدوین و ارائه سند چشم انداز توسعه فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضان یک حسن است

تدوین و ارائه سند چشم انداز توسعه فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضان یک حسن است
استانداری سمنان، ارائه برنامه قرآنی و تدوین سند چشم انداز برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان را یک حُسن دانست و از تدبیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در تدوین این سند قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علیرضا آشناگر روز یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در سالن غدیر استانداری سمنان گفت: حال جامعه ما با تمسّک به آیات قرآن کریم و بهره‌گیری از رهنمود های پیامبر (ص) و ائمه اطهار( ع) خوب می شود.

 وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و آحاد جامعه، توسعه مسائل قرآنی را جزء برنامه های خود بدانند و جدی آن را ارائه دهند.

استاندار سمنان با بیان اینکه اگر جامعه پاک و سالم و مردمی با حال خوب می خواهیم، راهی نداریم جزء تمسّک به قرآن کریم افزود:  الحمدالله سمنان، استانی قرآنی است و بعضی از شهرستان های این استان با حضور روحانیون معظم، کانون ترویج فرهنگ قرآنی شده است.
آشناگر با اشاره به اینکه سند چشم انداز برنامه های قرآنی نقشه راه دستگاه‌های اجرایی برای ترویج فرهنگ قرآنی است، تصریح کرد: در مجامع عملی و دانشگاهی، برای پرورش فعالان قرآنی اهمیت بسیار بالایی قائل شویم.
وی تصریح کرد: دانشگاه ها در فعالیت های قرآنی و هم در فعالیت های ادبی و دینی ار ظرفیت حوزه‌های علمیه استفاده کنند.
آشناگر با بیان اینکه برای توسعه فرهنگ ناب اسلامی و قرآنی تجربه اندوزی و الگو برداری نمائیم، گفت: جامعه تشنه فرهنگ ناب معارف قرآنی است.
وی افزود: سند برنامه راهبردی ترویج قرآن کریم بسیار خوب است به شرطی که در دستگاه های اجرایی آن را به عنوان برکت کار عملیاتی نماییم و این سند در کتابخانه ها خاک نخورد.
استاندار سمنان با بیان اینکه ترویج عترت قرآنی در بین اقشار جامعه افزایش یابد، گفت: نهادهای مختلفی داریم که مسئولیت قرآنی را عهده دار هستند که باید پای کار باشند.
وی گفت: یکی از کارهای خوب در ترویج فرهنگ قرآنی، باز تعریف مشارکت های عمومی و توانمند سازی سازمان های مردم نهاد است .
استاندار سمنان تصریح کرد: از ظرفیت وقف برای توسعه فرهنگ ناب قرآنی استفاده شود و روحانیون عزیز از این بضاعت استفاده کنند.
آشناگر خاطرنشان کرد: یکی از برجستگی های فعالیت قرآنی در کشور، توانمندسازی در تفسیر است و تفسیر قرآن بضاعت خوبی در جامعه اسلامی است که باید به زبان ساده مباحث قرآنی مطرح شود‌.
استاندار سمنان گفت: فرآورده های قرآنی در فضای مجازی نشر داده شود و اینترنت و فضای مجازی بستر خوبی برای آموزش معارف دینی و قرآنی به کودکان و نوجوانان است.

سند 10 ساله چشم انداز توسعه فعالیت های قرآنی که امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی رونمایی شد توسط دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان در قالب شش فصل، 63 صفحه و 20 اولویت تدوین و ارائه شده است.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۵۱