اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان :

جشنواره حضرت زینب (س) به میزبانی استان سمنان سرآغاز حرکتی فرهنگی در سطح ملی است

جشنواره حضرت زینب (س) به میزبانی استان سمنان سرآغاز حرکتی فرهنگی در سطح ملی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری اولین جشنواره ملی حضرت زینب (س) به میزبانی این استان خبر داد و گفت: تیرماه 1400 که اختتامیه این جشنواره برگزار می شود می تواند سرآغازی برای یک فعالیت ملی با نام حضرت زینب (س) برای این استان باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرشید فلاح در نشستی با هدف بررسی چگونگی برگزاری این جشنواره ملی با اشاره به برگزاری جشنواره های رضوی در کشور گفت: جشنواره های رضوی با برگزاری جشنواره شعر رضوی ابتدا در کرمان آغاز شد و امروز شاهد گذشت ربع قرن از جشنواره شعر رضوی هستیم و این امر پایه گذار یک حرکت ملی در کشور شد.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و هدف گذاری چنین حرکت و الگویی برای جشنواره ملی حضرت زینب (س) ابراز امیدواری کرد: روزی شاهد گذشت و برگزاری ربع قرن جشنواره حضرت زینب (س) در کشور باشیم.

فلاح، برگزاری جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی هنری را نرم افزارهای فرهنگی هنری دانست و با بیان اینکه مجتمع ها و تاسیسات سخت افزارهای فرهنگی هنری هستند خاطرنشان ساخت: اهمیت نرم افزارهای فرهنگی و هنری از سخت افزارها بسیار بیشتر و تاثیر گذارتر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: دبیرخانه جشنواره ملی حضرت زینب (س) که برگزاری آن توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان سمنان محول شده است در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار مستقر و فعال است.

  گفتنی است میزبانی این جشنواره در سفر سال گذشته عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان سمنان واگذار شد.
۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۴۳