اخبار

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

حیات فرهنگ دینی ما وابسته به خادمان قرآن کریم است

حیات فرهنگ دینی ما وابسته به خادمان قرآن کریم است
فقهی زاده با بیان اینکه حیات فرهنگ دینی جامعه ما وابسته به تلاش ها و فعالیت های خادمان قرآن کریم است، گفت: خادمان قرآن کریم حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و آنها اقدامات شایسته ای در این زمینه داشتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی،  عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت در مراسم تجلیل بیست و چهارمین و بیست و پنجمین دوره از خادمان قرآن کریم گفت: در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همه ساله در تبعیت از یک سنت شایسته گروهی از خادمان برجسته قرآن کریم به محضر ریاست جمهوری اسلامی ایران رسما به مثابه خدمتگزاران صدیق، راستین و برجسته قرآن معرفی می شوند و لوح افتخار خادمان قرآنی از دستان رییس جمهور محترم دریافت می کنند که امسال به دلیل اصراری ما بر حضور دکتر روحانی در این جلسه داشتیم مجبور شدیم مراسم دوره های بیست و چهارم و بیست و پنجم از خادمان قرآن کریم را تجمیع کنیم که امیدواریم در سال های آتی چنین تجمیعی صورت نگیرد.

 

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با توجه به نقش مثبتی که برگزاری این آیین می تواند در جریان سازی فرهنگی ایجاد کند، انشاءالله در ماه مبارک رمضان آتی توفیق برگزاری این مراسم را داشته باشیم و در دفعات بعدی به صورت منظم این مراسم ها را پیگیری کنیم.

 

وی خطاب به خادمان قرآن کریم تصریح کرد: شما حق بزرگی بر ملت ایران دارید و حیات فرهنگ دینی در جمهوری اسلامی ایران وابسته به بزرگانی از جمله شما علما، دانشمندان و هنرمندان برجسته است که خالصانه تمام عمر خود را خدمتگزار قرآن کریم بودید.

 

فقهی زاده ضمن تبریک مبعث پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: خداوند متعال پیامبر اکرم (ص) را به پنج وصف بسیار مهم ستودند که نخستین وصف پیامبر(ص) شاهد است که بنا به ترقی برخی مفسران قرآن کریم مفهوم الگوی عملی را به ذهن می رساند؛ اگر چنین باشد رسول خداوند سرآغاز تمام وصف های بزرگی است که پروردگار در این آیه به آن اشاره کرده است لذا پیامبر اکرم (ص) بیش از آنکه مبشر، نذیر، داعی الی الله و سراج منیر باشد، الگویی است که ایشان در روش، بینش و منش به جهانیان عرضه کرده است؛ در واقع رسول خداوند مجسمه قرآن کریم بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند متعال ما را همچنان در راه خدمتگزاری به ساحت مقدس قرآن کریم و آموزه های نورانی مکتب اهل بیت (ع) ثابت قدم بدارد و بر توش و توان شما بزرگان و علما در خدمتگزاری به این آستان نورانی و مبارک بیفزاید.

 

معاون وزیر ارشاد با اشاره به سفر خود به کشور هندوستان یادآور شد: در یک سفر علمی که بنده به هندوستان داشتم از فعالیت های آقای مهدی خواجه پیری محقق و پژوهشگر قرآنی در طول 40 سال در این کشور بسیار شگفت زده شدیم، ایشان تسلط کامل به زبان های مختلف دارند، اقدامات دینی و قرآنی بسیار خوبی داشتند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸