اخبار

تجلیل از فعالیت های موسسه قرآنی یاس نبوی کلاته دامغان در دوران کرونا

تجلیل از فعالیت های موسسه قرآنی یاس نبوی کلاته دامغان در دوران کرونا
در همایش تجلیل از فعالیت موسسه های قرآنی در دوران کرونا از موسسه قرآنی یاس نبوی کلاته دامغان به خاطر فعالیت کسترده قرآنی در فضای مجازی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تجلیل از موسسه قرآنی یاس نبوی کلاته دامغان که تحت عنوان "مهد قرانی یاس نبوی" و  زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان فعالیت دارد در ایام کرونا و قرنطینه، فعالیت های خود را بصورت مجازی روزانه برای جامعه هدف خود اجرا کرد.

 در آموزش های ارائه شده بر بستر مجازی، راهکارهای مناسب آموزشی والد و کودک، آموزه‌های دینی، فعالیت‌های سرگرم‌ کننده به صورت قصه، شعر، کاردستی، بازی و دیگر موارد آموزنده و هدفمند ویژه کودکان مهد کودک ارائه شده و این فعالیت ها همچنان ادامه دارد.

آموزش مجازی فعالیت‌های مهد کودک از طریق کانال‌های این مهدکودک در پیام‌رسان سروش و واستآپ ارائه شده و کودکان گروه سنی پنج و شش سال به صورت مجازی و از طریق کانال‌ها درخانه تحت پوشش این آموزش‌ها قرار گرفتند و والدین نیز می‌توانستند تصاویر فعالیت‌های کودکان خود را به مدیریت کانال ارسال و  این تصاویر در کانال‌ها منتشر شده است.

مهد کودک یاس نبوی برای دیگر گروه‌های سنی نیز محتواهایی در حوزه قصه، بازی، سرگرمی و غیره آماده کرده که در کانال‌ها ارائه می‌شود و والدین نیز این محتواها و راهکارها را دریافت می‌کنند تا کودکان در خانه سرگرم شوند.

هدف از اجرای این طرح، تداوم روند آموزشی، دور کردن کودکان از استرس و اضطراب، ایجاد شور و نشاط و تقویت ذهن خلاق کودکان، استفاده بهینه از زمان کنار هم بودن والدین و فرزندان، داشتن برنامه مناسب برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت کودکان است.
۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷