اخبار

اعلام آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین جهت برگزاری جشنواره نمایش عروسکی آیات

اعلام آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین جهت برگزاری جشنواره  نمایش عروسکی آیات
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت از درخواست و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با موضوع جشنواره نمایش عروسکی آیات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعلام آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین جهت جشنواره نمایش عروسکی آیات در سال جاری خبر داد.

وی با بیان اینکه هماهنگی های صورت گرفته در این زمینه با هدف انتقال مفاهیم قرآنی در قالب نشستی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، و جمعی از مدیران و معاونین استانی در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اشاره داشت و گفت: مقرر شد در طرح فوق با توجه به فضای کرونایی کشور، قابلیت پخش و انتشار و بهره گیری از ظرفیتهای فضای مجازی فراهم شود.

وی همچنین از برگزاری این رویداد در سطح ملی تاکید کرد و گفت: باید دقت کرد تا متن نمایشنامه ها از اتقان لازم برخوردار بوده و به زیبایی نسبت به انتقال مفاهیم و آموزه های دینی به نمایش درآورده شود.

امیرنیا در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت های معاونت قرآن و عترت از آثار فاخر در حوزه قرآن و عترت تاکید کرد و گفت: نظر به اینکه انجمن یونیما با فعال کردن 15 مرکز در سراسر کشور  نقش موثری در تهییج و تشویق هنرمندان برای تولید و ارائه آثار دارد ، با مشارکت با انجمن، معاونت و اداره کل شاهد جشنواره ای پویا ، بدیع و خلاقانه خواهیم بود.

همچنین خاطرنشان می شود در این نشست،  محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه اکنون شاهد آسیب‌هایی در سطح جامعه هستیم که برای هرکدام از آن‌ها باید پیوست‌های قرآنی در نظر گرفته شود، اظهار کرد: باید نسخه قرآنی برای درمان این آسیب‌ها پیچیده شده و با نسخه قرآنی به تسکین این دردها بپردازیم.

اسماعیلی بیان داشت: سال گذشته نمایشگاه قرآن را با کمک های شما پس از چندین سال در استان قزوین راه اندازی کردیم و بازخورد بسیار خوبی دریافت کردیم.

وی در ادامه خواستار برگزاری جشنواره آیات در استان قزوین با همکاری معاونت قرآن و عترت و مشارکت یونیما شد و گفت: همان طور که می دانیم حوزه قرآن از ظرفیت بسیار گسترده و عظیمی برخوردار است و استان قزوین این پتانسیل را دارد که جشنواره نمایش عروسکی آیات در آن برگزار شود.

 

 

 

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴