اخبار

فقهی زاده : وظیفه معاونت قرآن و عترت راهبری فعالیت‌های قرآنی کشور است

فقهی زاده : وظیفه معاونت قرآن و عترت راهبری فعالیت‌های قرآنی کشور است
در هشتمین جلسه شورای مدیران معاونت قرآن و عترت موضوع سامانه آموزشی موسسات قرآنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درهشتمین جلسه شورای مدیران با حضور معاون قرآن و عترت وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران کل معاونت، موضوع سامانه آموزشی موسسات قرآنی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور حجت الاسلام مطهریان مدیر موسسه قرآنی استان یزد و مهندس روح‌الله مطهریان طراح نرم افزار و اپیلیکیشن آموزشی حمد ویژه موسسات قرآنی کشور صورت گرفت، نقطه نظرات مدیران در خصوص این نرم افزار مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نرم افزار فوق توسط موسسه مجری ارائه شد.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه بر بهره گیری از فضای مجازی و استفاده از ظرفیت های بالقوه آن تاکید کرد و گفت : ما باید در فضای فعلی کشور یک عرف جدید ایجاد کنیم و این دور از دسترس نیست و ضرورت دارد به صورت واقعی بدان بپردازیم.

وی با اشاره به ویژگی های نرم افزار آموزشی ویژه موسسات قرآنی گفت: ما به دوران پسا کرونا فکر می کنیم تا فعالیت های قرآنی را در حوزه فضای مجازی ادامه دهیم، بنابراین طراحی نرم افزار آموزشی جدید باید منحصر به فرد و به روز باشد .

دکتر فقهی زاده با بیان اینکه فعالیت های معاونت قرآن و عترت در سطح کشور با هدف راهبری حوزه قرآن و عترت است اشاره کرد: نگاه آسیب شناسی و راستی‌آزمایی یکی از نکات قابل توجه در این نرم‌افزار باید باشد و هدف ما این است که فعالیت موسسات را در سطح کشور با این گونه نرم افزار ها رصد کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما به این محصول به عنوان یک اثر قابل رشد نگاه می کنیم که بتواند نیازهای ما را تامین کند بر لزوم نوآوری و قابلیت های خاص و به سایر جنبه های  ارتباطی بیشتر از این اپلیکیشن تاکید کرد.

 معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکیل کارگروهی متشکل از دو اداره کل ارتباطات و هماهنگی و دفتر آموزش و توسعه مشارکتها تاکید : این کارگروه نیازها را احصا و ارائه کند و همچنین اشکالات آموزشی را که می تواند در انجام وظایف خلل ایجاد نماید مرتفع سازد .

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱