اخبار

فقهی زاده : روز قدس از مهم‌ترین مراسم دینی و فرهنگی و سیاسی در جمهوری اسلامی ایران است

فقهی زاده : روز قدس از مهم‌ترین مراسم دینی و فرهنگی و سیاسی در جمهوری اسلامی ایران است
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همه کسانی که دل در گرو آرمان‌های عالی انقلاب اسلامی دارند باید به انحای مختلف در این مراسم حضور قلبی پیدا کنند تا اعلام برائت از رژیم اشغالگر قدس داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دکترعبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا در مورد روز قدس و لزوم حمایت از آرمان‌های اسلامی، گفت: تصور می‌کنم یکی از مهم‌ترین مراسم دینی و فرهنگی و سیاسی در جمهوری اسلامی ایران برگزاری شکوهمند روز قدس است.

وی افزود: بدون تردید برگزاری مراسم روز قدس و آئین باشکوهی که در اقصی نقاط جهان به این مناسبت برگزار می‌شود و مسلمانان و عدالت‌خواهان و آزادی‌طلبان همه جهان با برگزاری چنین آئین و مراسمی همراه و همدل هستند، یادگار حضرت امام خمینی(ره) است.

فقهی‌زاده تصریح کرد: همه کسانی که دل در گرو آرمان‌های عالی انقلاب اسلامی دارند باید به انحای مختلف در این مراسم حضور قلبی و حضور فیزیکی پیدا کنند تا اعلام برائت از رژیم اشغالگر قدس که سرسخت‌ترین مخالف آرمان‌های دینی است، داشته باشند.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه امسال نحوه حضور تفاوت پیدا کرده است، گفت: به اعتقاد من اگر در برخی موارد امکان تجمعات محدودی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود داشته باشد حتماً پسندیده است. ان شاءالله در سال‌های آتی ملت مسلمان ایران و ملت‌های آزادی‌خواه و مسلمان سایر کشورهای اسلامی این مناسبت را گرامی خواهند داشت.

۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰