اخبار

شب های قدر فرصتی دوباره برای تمسک به قرآن

شب های قدر فرصتی دوباره برای تمسک به قرآن

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری روز سه شنبه با صدور پیامی با گرامیداشت فرارسیدن شب های قدر و همچنین ایام شهادت مولی الموحدین امیرمومنان حضرت علی (ع) گفت: شب های قدر فرصتی دوباره برای تزکیه نفس، نزدیک شدن به خدا، پاک شدن ذهن و روح از زشتی ها و رهیدن از وسوسه های شیطانی است این شبها حرمت و برکتی دارد که هرمسلمانی باید سعی کند از این برکات بهره مند شود.
وی ادامه داد: خداوند متعال دراین شب های مبارک به بندگانش منت نهاده و‌زمینه ای فراهم کرده تا به پالایش روح خود پرداخته و‌با بازخوانی اعمال خود از دام شیطان و وسوسه های او‌ رهایی یابند شب های قدر روح آدمی را جلا می دهد و‌دربچه های روشنایی را به روی او‌می گشاید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: شب های قدر علاوه بر فرصت بودن برای تزکیه نفس ویژگی ممتاز دیگری دارد که افضل تر از همه است و‌آن نازل شدن قرآن است چنانکه خداوند متعال می فرماید ما قرآن را درشب قدر نازل کردیم و‌همین نزول کتاب آسمانی در شب قدر امت اسلام را ملزم می سازد با شوری مثال زدنی این شب ها را سپری کنند و‌تلاش کنند تا انس بیشتری با کلام الله مجید داشته و‌آن را الگوی زندگی خود قرار دهند.
وی ادامه داد: برای بهره مندی بیشتر از برکات و‌آثار شب قدر باید به سیره اهل بیت (ع) نگاه کنیم آنها نه تنها خودشان این شب را بیدار می ماندند بلکه روایات متعددی وجود دارد که کودکانشان را هم بیدار نگه می داشتند تا از برکات شب های قدر بهره مند شوند.
حجت الاسلام والمسلمین  دکتر خدایاری با بیان اینکه شب های قدر را با دعا و‌مناجات و‌ تلاوت قرآن باید گذراند افزود: همانگونه که خود قرآن کریم فرموده شب قدر از هزار شب برتر است پس با اتکا به این تاکید قرآن مجید تلاش کنیم این شب ها را که مصادف با شیوع بیماری کرونا است با راز و‌نیاز و‌توسل به اهل بیت و‌به ویژه قرآن کریم بگذارنیم.
مدیرکل کل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال تقارن ماه مبارک رمضان با ایام بیماری کرونا مانع حضور مردم در مساجد و حسینیه ها شده است افزود: مردم مومن و‌مسلمان استان می توانند در منازل خود اقدام به برگزاری این شب های مبارک کرده و پرشورتر از همیشه عشق و‌ارادت خود را به شهید این ماه امیرمومنان حضرت علی (ع) نشان دهند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲