اخبار

مسابقات قرائت قرآن کریم غرب استان به صورت مجازی در بندرگز

مسابقات قرائت قرآن کریم غرب استان به صورت مجازی در بندرگز
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرگز از برگزاری مسابقات قرائت قرآن کریم غرب استان به صورت مجازی در آن شهرستان با حضور قاریان شهرستانهای بندرگز ، کردکوی ، بندرترکمن و گلوگاه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لیلا هزار جریبی افزود:  این مسابقه در دو مرحله مقدماتی و نهایی ویژه برادران با محوریت تلاوت به شیوه ترتیل خوانی (تدویر) برگزار شد که داوران این دوره نفرات برتر را انتخاب در پایان معرفی و هدایایی را به رسم یابود اهداء نمودند .

هزار جریبی در ادامه افزود: این مسابقه مجازی توسط اداره ارشاد ، سازمان تبلیغات اسلامی ، دارالقرآن طباطبایی اداره آموزش و پرورش و مجمع القرآن شهرستان بندرگز اجرا شد که داوران بین المللی قاری ممتاز استاد مهدی غلام نژاد  از تهران در زمینه (لحن ) ، علی نقی عالیشاه  از ساری در زمینه (صوت) ، علی عظیمی از گلوگاه در زمینه (وقف و ابتدا) و سجاد صبدآبادی از بندرگز یکی از قاریان خوب کشور  در زمینه (تجوید ) این مسابقه را داوری گردند که با نظر هیئت داورات 8 تفر به تریتب مقامهای اول تا هشتم را کسب نمودند .

وی درباره برگزیدگان مسابقه اظهار کرد: رتبه اول آقای امیر رضا پاوندی از کردکوی ، نفر دوم آقای سهیل دجبی از بندرگز ، نفر سوم آقای محمد کرد والش آبادی از کردکوی ، نفر چهارم آقای ابوالفضل حسینعلی از بندرگز ، نفر پنجم آقای سراج الدین احراری از بندرترکمن ، نفر ششم آقای سعید عرفانی از گلوگاه ، نفر هفتم آقای غلامرضا صیدآبادی از بندرگز و نفر هشتم آقای سجاد عظیمی از بندرگز است که هدایایی به رسم یادبود به آنها در تاریخ 17 اردیبهشت 99 اهداء شد .

یادآوری می شود از لیلا هزار جریبی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرگز به منظور همکاری مستمر در زمینه علوم قرآنی و برنامه های دینی در سطح شهرستان تقدیر به عمل آمد .

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶