اخبار

اهم اقدامات اداره کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت در سال 98

اهم اقدامات اداره کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت در سال 98
علی ملانوری مدیرکل ارتباطات و هماهنگی اهم اقدامات و فعالیت های جاری سال 98 را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین علی ملانوری مدیرکل ارتباطات و هماهنگی اهم برنامه ها و فعالیت های این اداره کل را در بخش های مختلف تشریح کرد.

ملانوری به ارتباط تنگاتنگ با سازمانها و نهادهای قرآنی کشور جهت هم افزایی و انسجام فعالیتهای قرآنی اشاره کرد و گفت: در سال 98 توافق نامه مشترکی تدوین شده که همکاری فی مابین میان معاونت قرآن و عترت و دانشگاه فرهنگیان کشور را بیش از پیش تقویت کرد و امیدواریم این روند در سال آینده تداوم هرچه بیشتری داشته باشد.

وی همچنین به برگزاری نشست های مشترک با موزه ملی قرآن کریم و سازمان دارالقرآن بسیج کشور با هدف ایجاد تعامل و همکاری مشترک اشاره کرد و بر لزوم تداوم فعالیت و همکاریها با سایر سازمانها در سال جدید تاکید کرد.

ملانوری بر حمایت های مادی و معنوی معاونت قرآن و عترت از موسسات قرآنی در فضای مجازی با هدف رونق کسب و کار تاکید کرد و افزود با اطلاع ساختار این اداره کل ، به زودی ترویج و توسعه محتوای قرآنی در فضای مجازی توسعه بیشتری می یابد .

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی شناسایی و احصای خیرین  قرآنی در استانهای سراسر کشور و انعقاد تفاهم مصوبات سفرهای استانی معاون قرآنی وزیر ارشاد در بیش از ده استان را از دیگر فعالیت های آن اداره کل در سال 98 برشمرد .

تاسیس شورای سیاستگذاری و هم افزایی برگزاری نخستین اجلاس ملی خیرین قرآن و عترت کشور، برگزاری دوره آموزشی- توجیهی مبین 2 به مدت سه روز ویژه کارشناسان و روسای گروه های قرآن و عترت ادارت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در منطقه آزاد قشم،جشنواره قرآنی چلچراغ، همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم، راه اندازی باشگاه همراهان بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و راه اندازی سامانه الکترونیکی مدیریت فرآیندهای نمایشگاه قرآن از دیگر مباحثی بود که مدیر کل هماهنگی و ارتباطات بدان اشاره و خاطر نشان کرد: در واقع هدف از برگزاری چنین رویدادهایی، شناسایی و نشان دادن ظرفیت های بالقوه فعالان قرآن و عترت است تا ان شالله بیش از پیش بتوانیم با تعامل و انسجام هرچه بهتر در جهت خدمت و رشد و اعتلای قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت گام های موثری برداریم.

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۰۶