اخبار

برگزاری جلسه بررسی اقدامات معاونت قرآن و عترت به منظور مقابله فرهنگی با اثرات ویروس کرونا

برگزاری جلسه بررسی اقدامات معاونت قرآن و عترت به منظور مقابله فرهنگی با اثرات ویروس کرونا
عبدالهادی فقهی زاده : راه اندازی کمپین‌های اجتماعی مرتبط با حوزه فعالیت‌های دینی در فضای مجازی از اولویت‌های معاونت قرآن و عترت است .

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نخستین جلسه باز تولید اقدامات این معاونت در ارتباط با مقابله فرهنگی با ویروس کرونا با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران برگزار شد.

در این جلسه که با هدف باز تولید اقدامات فرهنگی در چارچوب مقابله فرهنگی با ویروس کرونا برگزار شد، فقهی زاده ضمن اشاره به ماموریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه آثارشیوع ویروس کرونا گفت: متاسفانه عده ای غیر مسئولانه به شایعات بی پایه در فضای مجازی دامن زدند و تخریب های گسترده ای را انجام دادند که می بایست با مدیریت همه جانبه بدنبال راه های منسجم جهت کاهش آسیب ها باشیم . وی استفاده از تفاسیر کوتاه و اثر گذار را یکی از نقاط مثبت بر شمرد و افزود: تفسیر های موضوعی با توجه به فضای روز کشور که همگان درگیر آن هستند ، می تواند منشا اثر بخشی در جهت آسیب های روانی جو جامعه باشد .

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود راه اندازی کمپین های اجتماعی مرتبط با حوزه فعالیت های دینی را ضروری دانست و گفت: یافتن خط ارتباطی بین صنوف و ارتباطات هدفمند با موسسات قرآنی جهت اشاعه فرهنگ دینی اسلامی در راستای کاهش اظطراب‌ها و ایجاد فضای آرامش در جامعه می تواند فصل جدیدی از اقدامات ما در این زمینه باشد . وی در پایان این نشست با اشاره به وضعیت کنونی جامعه ازعدم برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان خبر داد و برگزاری آن را به زمان دیگری موکول کرد که به محض ایجاد بستر و شرایط لازم اعلام خواهد شد .

در این جلسه مدیران معاونت قرآن و عترت ضمن تشریح برنامه های فرهنگی قابل اجرا درمقابله با شیوع ویروس کرونا نقطه نظرات خود را به بحث و بررسی گذاشتند .

در خاتمه جلسه فقهی زاده کارگروهی متشکل از مدیران را برای تبیین سیاست‌ها و برنامه های فرهنگی معاونت قرآن وعترت برای مقابله با اثرات ویروس کرونا تعیین کرد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵