اخبار

اختصاص کمیته ویژه کودک و نوجوان در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

اختصاص کمیته ویژه کودک و نوجوان در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
فقهی زاده: در تلاش هستیم با تجمیع برنامه ها و فعالیت های حوزه کودک و نوجوان کمیته درخشانی را در نمایشگاه قرآن امسال فعال کنیم.
به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با کمیته کودک و نوجوان بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: ما در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در سال 99 برگزار خواهیم کرد ، کمیته ویژه را به کمیته کودک و نوجوان اختصاص دادیم. در تلاش هستیم با تجمیع برنامه ها و فعالیت های حوزه کودک و نوجوان کمیته درخشانی را در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی قرآن فعال کنیم تا بتواند در عمل جریان سازی قرآنی در حیطه ی کودک و نوجوان نتیجه ی قابل قبولی را به همراه داشته باشد و فعالیت های جدیدی که در این حوزه نیازسنجی شده را نیز رقم بزند.
وی افزود: این کمیته برای اولین بار به صورت مجزا تشکیل شده تا در راستای تربیت دینی و قرآنی گام های موثری برداشته شود.
فقهی زاده تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به نقش نوجوانان توجه هوشمندانه‌ای داشتند که باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد و معاونت قرآن و عترت نیز بر همین اساس برنامه های ویژه ای را در نظر گرفته که کمیته ویژه این گروه سنی در نمایشگاه بیست و هشتم از جمله ی آنهاست.
وی در پایان خاطرنشان کرد: معاونت قرآن و عترت با توجه به بند چهارم وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر سیاستگذاری و برنامه ریزی برای توسعه، تعمیق و ترویج فرهنگ قرآن، وظیفه خود دانسته تا در حوزه کودک و نوجوان فعالیت چشمگیر و موثرتری داشته باشد.
۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰