اخبار

برگزاری جشنواره «قرآن و عترت» با ۱۰۳ برگزیده قرآنی/ثبت مشخصات ۶۰۰ کانون فرهنگی در طرح ملی «فهما»

برگزاری جشنواره «قرآن و عترت» با ۱۰۳ برگزیده قرآنی/ثبت مشخصات ۶۰۰ کانون فرهنگی در طرح ملی «فهما»
پیرسبزی از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت سخن به میان آورد و گفت: این جشنواره با ۱۴ آیتم فرهنگی و هنری در همه شهرستان های هشت گانه استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت، «محمدعلی پیرسبزی» در نشست ستاد قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: در مدت زمان حضور دو ماهه در راس مدیریت بعد از نمایشگاه بزرگ کتاب فعالیت هایی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فعالیت های فرهنگی و هنری زیربنای امور هستند، گفت: جشنواره تئاتر استانی به میزبانی شهرستان گچساران برگزار شد.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر برای پنجمین سال متوالی در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اضافه کرد: در ختتامیه این جشنواره از فیلم سازان برتر استان که با استفاده از ظرفیت های استانی در انجام فعالیت های خود در مجامع بین المللی جایزه کسب کردند، تجلیل شد.

پیرسبزی ادامه داد: جشنواره موسیقی فجر نیز در دستور کار بود که به دلیل همزمانی با اربعین شهادت سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی، بعد از انتخابات برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت سخن به میان آورد و گفت: این جشنواره با ۱۴ آیتم فرهنگی و هنری در همه شهرستان های هشت گانه استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران انقلاب رویش ها بوده که از مسجد آغاز شده، گفت: به دلیل افزایش فعالیت ها در مساجد، جشنواره را برگزار کردیم.

پیرسبزی تصریح کرد: هر چند دستگاه ها شاخص و معیار خود را دارند و برای انجام وظیفه مسئولیت هایی برای آنها تعریف شده، ولی در راستای حرکت در یک مسیر می توان با مشارکت هزینه ها را کمتر و همدلی را بیشتر کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزاری آزمون قرآن و عترت با حضور ۷۰۰ نفر در رشته های قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را از دیگر برنامه های اجرا شده توسط این اداره کل دانست.

وی با اشاره به اینکه ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری استان در طرح ملی «فهما» شرکت و برنامه ها و فعالیت های خود را به ثبت رساندند، گفت: طرح حفظ جزء ۳۰، جشنواره عکس بچه های مسجد و المپیاد فرهنگی و ورزشی نیز در یاسوج برگزار شد.

۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳