اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی: حمایت از موسسات قرآنی فعال در اولویت کارها باشد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی:  حمایت از موسسات قرآنی فعال در اولویت کارها باشد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی: زندگی با قرآن را باید گسترش دهیم که اولین قدم آموزش صحیح و تقویت مفاهیم قرآنی در مدارس و کانون خانواده بعنوان دو عامل تاثیر گذار در جامعه است.

روابط عمومی معاونت قرآن و عترت: به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،حجت‌الاسلام‌ و المسلمین ناصر خدایاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، در اولین جلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری قرآن وعترت  که با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و اعضای ستاد آزمون دستگاه‌های اجرایی استان، امروز، ۲ آبان، در دردفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، با برنامه‌ریزی دقیق و ماسب  موسسات قرآنی فعال مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: این استان با توجه به ظرفیت‌های گسترده که در زمینه فعالیت‌های قرانی دارد، می‌تواند بیشتر از این عمل کرده و در این زمینه باید از فرصت و امکانات‌ نهادهای دولتی نیز استفاده شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بدون شک این موسسات برای پایداری در فعالیت‌ها و توسعه فرهنگ دینی نیازمند حمایت‌های دولتی نیز هستند، گفت: با برنامه‌ریزی دقیق و مناسب می‌توان از ظرفیت آموزش و پرورش، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استانف حوزه علمیه‌ها استفاده کرد.

خدایاری در ادامه اعتبار اختصاص یافته به فعالیت‌های قرآنی در سال جاری را ۳۶ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در سال ۹۷در این آزمون ۳ هزارو ۷۳۸ شرکت کردند.

حجت‌الاسلام‌ خدایاری در ادامه با اشاره به اینکه بخشودگی خدمات موسسات قرآنی مدنظر قرار گیرد، بیان کرد: با هم‌سو کردن همه نهادها، تقسیم کار و  برنامه‌ریزی مناسب می‌توان خروجی بهتری از برگزاری این جلسات هم‌اندیشی گرفت.

وی در پایان سخنان خود گفت: زندگی با قرآن را باید گسترش دهیم که اولین قدم آموزش صحیح و تقویت مفاهیم قرآنی در مدارس و کانون خانواده بعنوان دو عامل تاثیر گذار در جامعه است.

شایان ذکر است؛ در حاشیه این جلسه از پوستر قرآن و عترت رونمایی شد.

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۴۸