اخبار

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ارومیه برگزار می‌شود

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ارومیه برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در بهمن ماه سال‌جاری در ارومیه برگزار می‌شود.

روابط عمومی معاونت قرآن و عترت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در ارومیه برگزار می‌شود.هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در بهمن ماه سال‌جاری در ارومیه برگزار می‌شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصرخدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در بهمن ماه سال‌جاری در ارومیه برگزار می‌شود.

وی افزود: این آزمون سراسری به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با سراسر کشور در چهار گروه و ۱۵ رشته شامل گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم،  گروه معارف اهل بیت (ع)، گروه حفظ قرآن کریم و  گروه آموزش‌های الکترونیک برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام خدایاری در ادامه سخنان خود بیان کرد: هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت روز پنجشنبه، سوم بهمن‌ماه، برگزار می‌شود و زمان ثبت‌نام این آزمون نیز اواخر آبان‌ماه امسال خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۵۰۰نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سطح استان شرکت کرده بودند، اظهار کرد: حمایت از برنامه‌های آموزشی برای تحقق این هدف و تلاش برای کارآمدی و اثربخشی هرچه بیشتر این برنامه‌ها  از مأموریتهای راهبردی معاونت قرآن و عترت است.

وی در پایان سخنان خود افزود: برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی ازاقدامات مهم، لازم و تأثیرگذار در این رابطه است.

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲