اخبار

هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت بهمن ماه 98 برگزار می شود

هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت بهمن ماه 98 برگزار می شود
شرکت در تمامی رشته های آزمون برای همه داوطلبان مرد و زن بدون هیچ گونه محدودیت سنی آزاد است. آزمون به صورت کتبی و الکترونیکی و در همه شهرستانهایی که تعداد داوطلبان آن حداقل 30 نفر باشد، برگزار می شود. زمان ثبت نام از98/8/25 لغایت 98/9/12 از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.quranedu.ir انجام خواهد شد.
روابط عمومی معاونت قرآن و عترت: هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در بهمن ماه 98، در ٤ گروه امتحانی و ١٥ رشته شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت، حفظ قرآن کریم و آموزش های الکترونیک برگزار می شود.

دردستورالعمل اجرایی هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت آمده است: یکی از ارکان زیربنایی توسعه فرهنگ قرآنی، تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت(علیهم السلام) در میان آحاد جامعه است که از طریق ارتباط و انس هر چه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه های گهربار عترت(علیهم السلام) در جامعه محقق می شود.

از این رو حمایت از برنامه های آموزشی برای تحقق این هدف و تلاش برای کارآمدی و اثر بخشی هر چه بیشتر این برنامه ها از ماموریت های راهبردی معاونت قرآن و عترت است و حمایت مادی و معنوی از فعالیتها و برنامه های قرآنی با هدف حمایت و بستر سازی مطلوبتر از اقدامات موثر و تاثیرگذار در این رابطه است.

سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی کشور، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، راهبری آموزش های قرآن و عترت در موسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و به روز رسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته های مختلف آموزش قرآن و عترت را از اهداف هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از اهداف این آزمون بیان شده است.

شرکت در تمامی رشته های آزمون برای همه داوطلبان مرد و زن بدون هیچ گونه محدودیت سنی آزاد است. آزمون به صورت کتبی و الکترونیکی و در همه شهرستانهایی که تعداد داوطلبان آن حداقل 30 نفر باشد، برگزار می شود. گفتنی است که زمان ثبت نام از98/8/25 لغایت 98/9/12  از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.quranedu.ir  انجام خواهد شد. در صورت تغییر احتمالی زمان ثبت نام  از همین درگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۷