اخبار

نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ی غرب استان گلستان برگزار شد

نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ی غرب استان گلستان

نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ی غرب استان گلستان
نشست صمیمی مدیرکل و معاونین فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه ی غرب استان در شامگاه شنبه 30 شهریور ماه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کرذکوی، در ابتدای نشست یاسر مسعودی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی از انتخاب شهرستان کردکوی برای برگزاری این نشست، گفت: امیدوارم برگزاری چنین نشست هایی تداوم داشته و نتایج خوبی  را برای اهاای فرهنگ و هنر و رسانه ی غرب استان داشته باشد.

سپس احمد گلچین معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، ضمن تبریک و گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی، اظهار کرد: تمامی مجوزهای فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بستر الکترونیک و از طریق سامانه های دیجیتال صادر می شود.

وی ادامه داد: در هفته دفاع مقدس ۱۴ محفل شعر و خاطره با رویکرد جدید در ۱۴ شهرستان استان برگزار خواهد شد.

در ادامه رضا یازرلو، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در این جلسه با اشاره به طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، گفت:  در رویکرد جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دارای اهمیت ویژه ای دارد.

وی توجه به آثار تولیدی هنرمندان شهرستانی را از سیاست ها و برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد.

در بخش پایانی این نشست، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، با قدردانی از تلاش و مساعی اصحاب فرهیخته فرهنگ و هنر و رسانه غرب استان، گفت: در توجه به هنرمندان استان به هیچ وجه نگاه خاص نداریم و در حمایت از تمامی هنرمندان استان و در هر منطقه جغرافیایی متعهد هستیم.

وی افزود: انعقاد تفاهم نامه شهرستانی برنامه های فرهنگی هنری به منظور حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان ها در دستور کار این اداره قرار دارد.

این مدیر استانی، ادامه داد: ایجاد پلاتوهای نمایش و سینمای مجتمع کتابخانه گمیشان و احیای سینمای مجتمع فرهنگی هنری بندرترکمن در حال برنامه ریزی و انجام است.

وی افزود: در تلاش هستیم دفتر انجمن سینمای جوانان را در شهرستان کردکوی راه اندازی کنیم.

کشمیری ادامه داد: به دنبال برپایی کارگاه های آموزشی رشته های هنری ویژه غرب استان با حضور اساتید ملی (کارگاه استاد محور) هستیم و برنامه های فرهنگی هنری بسیاری را به واسطه اجرای سیاست تمرکززدایی در غرب و شرق استان برگزار خواهیم کرد.

وی در خاتمه، اظهار کرد: در سه ماه گذشته در خصوص تجهیز و تعمیر سه مجتمع فرهنگی هنری شهرستان های غرب استان اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

یادآوری می شود در ابتدای این نشست، جمعی از اهالی فرهنگ و هنر غرب استان گلستان دغدغه ها و پرسش های خود را مطرح کردند.

۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲