اخبار

معرفی توانمندی‌های استان در بخش‌های فرهنگی و هنری از مهمترین برنامه‌ها در هفته فرهنگی استان در ارزروم ترکیه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی دربیست وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت:معرفی توانمندی‌های استان در بخش‌های فرهنگی و هنری از مهمترین برنامه‌ها در هفته فرهنگی استان در ارزروم ترکیه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی دربیست وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت:معرفی توانمندی‌های استان در بخش‌های فرهنگی و هنری از مهمترین برنامه‌ها در هفته فرهنگی استان در ارزروم ترکیه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، دربیست وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی(پنچمین جلسه در سال۹۸) که باحضورنماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه معزز ارومیه و سایر اعضا شورا (مدیران کل دستگاههای اجرایی)دردفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه برگزار گردید.ضمن تبریک هفته دفاع مقدس،گفت: معرفی توانمندی‌های استان در بخش‌های فرهنگی و هنری از مهمترین برنامه‌ها در هفته فرهنگی استان در ارزروم ترکیه است.
حجت‌الاسلام ناصر خدایاری با اشاره به مسائل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، رسالت اصلی بنیاد فرهنگ وهنر وادب آذربایجان را صیانت از زبان ترکی،آذری دانست و گفت: اساسنامه ی هم برای آن تدوین و نهایی شده که هفته گذشته با حضور چهار استاندار آذربایجان شرقی،غربی، اردبیل وزنجان درشهرستان اردبیل با حضور وزیر محترم فرهنگ وارشاد اسلامی که نقایض آن نیز برطرف شده و قرار شد مبنای عمل برای استانها قرار گیرد.
وی بیان کرد: جلوگیری از اختلاط زبان ترکی آذری با ترکی استانبولی مهمترین هدف بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان است   .
وی اضافه کرد: محل مناسبی برای استقرار بنیاد فرهنگ و ادب آذربایجان وجود ندارد و باید این مساله مورد توجه مسوولان امر قرار گیرد.
شورای فرهنگ عمومی زیر مجموعه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و ریاست این شورا در سطح کشور را وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عهده دارد؛ جلسات این شورا در استان‌ها نیز به ریاست نماینده ولی فقیه در استان برگزار می‌شود.
در این جلسه مسوولان و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و برای اجرای هر چه بهتر هفته فرهنگی استان در ارزروم ترکیه اعلام آمادگی کردند.

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹