اخبار

دیدار معاون قرآن و عترت با نماینده ولی فقیه در قزوین

دیدار معاون قرآن و عترت با نماینده ولی فقیه در قزوین
فقهی زاده برای معرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در دفتر امام جمعه این شهرستان حضور پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،آیت‌الله عبد الکریم عابدینی اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از نگاه‌های جناحی پرهیز کند چرا که موفقیت در حوزه فرهنگی نیازمند تفکر فراجناحی است.

وی تصریح کرد: ما با انبیا، قرآن و اهل بیت (ع) به مقصد می‌رسیم و این مسیر با نگاه‌های جناحی همخوانی ندارد. بی‌احترامی به جناح‌ها و جریان‌های سیاسی نمی‌کنیم؛ اما ما باید نگاه فراجناحی و حتی فرا ملی داشته باشیم تا آرمان‌های نظام اسلامی تحقق یابد.

در ادامه امام جمعه قزوین یادآورد شد: لازم است مدیرکل جدید با بازنگری، جان تازه‌ای به فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بدهد.

نماینده ولی فقیه ؛ قزوین را استانی مؤمن‌پرور معرفی کرد و افزود: شهیدان رجایی، بابایی، لشگری، سید آزادگان ابوترابی، علامه رفیعی قزوینی و آیت‌الله باریک‌بین بخشی از بزرگان این استان هستند و رهبری نیز نگاه ویژه‌ای به علمای این خطه داشته‌اند.

وی اضافه کرد: وجود شخصیت‌های بزرگ علمی، فرهنگی و دینی نشان می‌دهد که استان قزوین دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است و فرهنگ و ارشاد اسلامی این استانِ فرهیخته نیز باید با سرمایه‌های فرهنگی و معنوی آن هماهنگی داشته باشد.

امام جمعه قزوین با اشاره به اهمیت شورای فرهنگ عمومی تأکید کرد: امیدواریم در اولین فرصت جلسات شورای فرهنگ عمومی با جدیت برگزار شود چرا که معطل ماندن جلسات شورای فرهنگ عمومی، به استان آسیب وارد می‌کند.

آیت‌الله عابدینی در پایان خاطرنشان کرد: با همه وجود برای اعتلای فرهنگ و نشر معارف دینی و قرآنی تلاش کنید و پاسدار خون شهدا و مجری منویات امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشید، ما نیز با جدیت پای کار هستیم و از هیچ تلاشی برای اعتلای فرهنگ فروگذار نخواهیم بود.

 

قبل از بیانات نماینده محترم ولی فقیه در استان معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن معرفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین فرمودند: آقای اسماعیلی بیش از بیست سال است که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کنند و اصالتا اهل قم بوده و ابوی بزرگوار ایشان(ره) از علما بوده اند و خودشان علاقه مند به مسائل دینی هستند ،لازم به توضیح است که ایشان مانند دیگر مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه غیرجناحی دارند.

 وی با بیان اینکه آقای اسماعیلی هنرمند بوده و  به حوزه فرهنگ دینی اهتمام خاصی دارند ،گفت :ایشان دارای تحصیلات عالیه و ریشه های دینی و فرهنگ اصیل در خانواده هستند و  در محیط کاریشان تجربیات زیادی دارند ،برای مثال تجربه مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین را در زمانی که در این اداره مشغول فعالیت بودند در کارنامه مدیریتی خود دارند به طوری که این اداره کل متشکل  از 4 شهرستان و با جمعیت تقریبی 1 میلیون نفر بود .

فقهی زاده افزود: خداوند را شاکریم که ایشان تجربه کار فرهنگی ، علاقه  دینی  و تخصص فرهنگی و دانشگاهی دارند و علاقه مند به کار فرهنگی هستند و این پتانسیل را دارند که با نگرش کاری و غیر جناحی که دارند همکاران خود را انتخاب کنند و بحمدالله آقای دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به ایشان اعتماد کردند .

در دیدار امروز آقای غیاثی مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز حضور داشتند.

۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴
روابط عمومی |