اخبار

برگزاری اختتامیه جشنواره بین المللی شعر نهج البلاغه در اصفهان

برگزاری اختتامیه جشنواره بین المللی شعر نهج البلاغه در اصفهان
مراسم اختتامیه سومین جشنواره بین المللی شعر نهج البلاغه با حضور معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم اختتامیه سومین جشنواره بین المللی شعر نهج البلاغه با عنوان «بهشت بیان» با حضور اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای و حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل یعقوبی مدیرگروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ٢٧ مرداد در سالن اهل بیت(علیهم السلام) برگزار شد.

در این مراسم پیام آیت الله العظمی مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت الله دین پرور، رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه برای حاضران قرائت شد و در ادامه شعرخوانی شعرایی از کشورهای مختلف در مدح و منقبت امیرالمومنین(علیه السلام) و اجرای گروه سرود کودکان جامعه المصطفی ادامه یافت.

آئین اختتامیه سومین دوره جشنواره بین المللی شعر نهج البلاغه با معرفی آثار برتر به پایان رسید و از بین ٥٠٠ اثر ارسال شده، ٥ اثر به عنوان آثار برگزیده و دو اثر به عنوان آثار شایسته تقدیر شناخته شد.

جشنواره شعر نهج البلاغه با حضور شاعرانی از کشورهای آمریکا، هندوستان، پاکستان، آذربایجان، کنگو، نیجریه و برخی کشورهای عربی برای نخستین بار به صورت بین المللی برگزار شد و نیز ٣ اثر از کشورهای کنگو، آمریکا و هندوستان در جمع آثار برتر معرفی شدند.

 

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۵
روابط عمومی |