اخبار

برگزاری همایش تجلیل از فعالان قرآنی در روستای دمیو هورامان

برگزاری همایش تجلیل از فعالان قرآنی در روستای دمیو هورامان
همایش تجلیل از فعالان قرآنی در روستای دمیو بخش هورامان از توابع شهرستان سروآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،همایش تحلیل از فعالان قرآنی به مناسبت هفته ازدواج به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد در روستای دمیو از توابع بخش هورامان برگزار شد.

ماموستا شیخ فاروقی امام جمعه روستای دمیو در این مراسم اظهار کرد: حجاب و عفاف یکی از فرائض دینی است و باید تمامی افراد جامعه آنرا رعایت کنند.

وی عنوان کرد: قرآن کریم نیز به رعایت این مهم توسط زنان و مردان تاکید دارد و نباید از این مهم غفلت کرد.

وی همچنین به اهمیت ازدواج پرداخت و  یادآور شد:  ازدواج نیز یکی از سنت های پیامبر اکرم(ص) است و باید این مهم مورد توجه جوانان قرار گیرد و والدین نیز تا جایی که می توانند زمینه ازدواج آسان فرزندان خود را فراهم کنند.

روخنده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد نیز در این مراسم ضمن خوشامدگویی به حاضران در مراسم برگزاری همایش تجلیل از قرآنی در هفته ازدواج را عاملی برای تقویت قعالیت های دینی و قرآنی و همچنین ترویج ازدواج آسان بین جوانان خواند.

کارشناس ازدواج و مشاوره قبل ازدواج مرکز بهداشت شهرستان سردوآباد نیز که دارای مدرک دکترا روانشناسی بود در این مراسم به سخنرانی در مورد ازدواج اسلامی پرداخت.

در ادامه این مراسم از ١٦ نفر از بانوانی که قرآن کریم را ختم کرده بودند و همچنین ۳۴ نفر از فعالان قرآنی ۲ مربی قرآن و امام جمعه و پیشکسوت روستای دمیو با اهدای لوح تقدیر، کارت هدیه، قرآن سی جزء و کتاب نفیس تقدیر شد.

این مراسم که با حضور رئیس مرکز بهداشت، رئیس کمیته امداد شهرستان سروآباد، رئیس ورزش و جوانان و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد برگزار شد، با اجرای دو سرود از سوی بانوان محجبه روستای دمیو همراه بود.

گقتنی است این همایش ١٦ مرداد ماه جاری  در محل کانون فرهنگی و هنری مسجد جامع روستای دمیو واقع در بخش هورامان برگزار شد.

۲۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۵
روابط عمومی |