اخبار

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:امیدواریم فعالیت های ارزشمند موزه ملی قرآن کریم منجر به توسعه آثار قرآنی و رویدادهای بین المللی شود

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:امیدواریم فعالیت های ارزشمند موزه ملی قرآن کریم منجر به توسعه آثار قرآنی و رویدادهای بین المللی شود
مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از موزه ملی قرآن کریم تبدیل موزه به مقصد برنامه‌ها، همایش‌ها و رویدادهای قرآنی را اقدامی ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت الاسلام و المسلمین علی ملا نوری، اعلام کرد: «موزه ملی قرآن کریم گنجینه ای از کلام پروردگار است و برای معرفی آثار درسطوح ملی و بین المللی باید برنامه ای جامع و مدون طراحی شود.

او وظیفه سازمان میراث فرهنگی را حفاظت و صیانت از اموال منقول و غیر منقول و میراث معنوی برشمرد و گفت: «با عنایت به این که کتاب قرآن در میان مسلمانان جهان از مقامی والا و جایگاهی بسیار ارزشمند برخوردار است ، تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی مرتبط با قرآن ، باید در توسعه موزه ملی قرآن کریم همراه و یاور سازمان میراث فرهنگی باشند.

حجت الاسلام ملا نوری با تاکید بر این که معاونت قرآن و عترت در کنار این موزه قرار دارد، نسبت به بازتعریف برنامه ها ی مشترک قرآنی به ویژه در حوزه های آموزشی و پژوهشی تاکید کرد.

او افزود: «با تبدیل موزه ملی قرآن کریم به مقصد برنامه ها و رویدادهای قرآنی، این موزه به جایگاه شایسته خود دست می یابد.

مدیر کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: «با توجه به تخصصی بودن موزه قرآن ، تلاش دست اندرکاران سازمان میراث فرهنگی باید معطوف به افزایش قرآن و آثار تاریخی مرتبط از صدر اسلام تا امروز باشد تا مخاطبان پس از بازدید در جریان سیر تاریخی کتابت و هنرهای وابسته کلام پروردگار در طول 1400 سال گذشته قرار گیرند .

او در ادامه با تمجید از کارگاه های برگزار شده در موزه قرآن اعلام کرد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آمادگی دارد تا در توسعه این فعالیت ها حمایت های لازم را انجام دهد.

حجت الاسلام ملا نوری گفت: «فعالیت های ارزشمندی در موزه ملی قرآن کریم انجام شده که امیدواریم این برنامه ها منجر به توسعه آثار قرآنی و برگزاری رویدادهای بین المللی شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام لهراسبی، مدیر کل موزه ملی قرآن کریم گزارشی از اهم برنامه ها و فعالیت های انجام شده ارائه کرد.

 

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷
روابط عمومی |