اخبار

کردستان می تواند قطب قرآنی کشور باشد

کردستان می تواند قطب قرآنی کشور باشد
معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به ظرفیت های حوزه قرآنی استان گفت: کردستان می تواند قطب قرآنی کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات، امروز ستاد بزرگداشت دهه کرامت در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: قرآن بالاترین نعمت خداوند است و امروز تاسی از قرآن از هر زمانی ضروری تر است.

وی با تاکید بر معرفی و تکریم فعالان و پتانسیل های قرآنی استان در حوزه های مختلف گفت: کردستان از دیر باز مهد علم و عرفان بوده است و قاریان، پیشکسوتان و خادمین قرآنی زیادی در این استان وجود دارد.

معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان  با اشاره به ظرفیت های حوزه قرآنی استان گفت: کردستان این ظرفیت را دارد که قطب قرآنی کشور باشد.

حجت الاسلام سادات با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه و اهمیت قرآن کریم بیان کرد: فرموده امام راحل (ره) و تاکیدات رهبری به عنوان اسناد بالادستی، پیرامون اهمیت قرآن است.

وی با اشاره به برگزاری همایش قرآنیان کردستان اذعان کرد: این همایش بایستی به صورت برنامه ریزی و برگزار شود که در شان فعالان این حوزه باشد.

وی با تاکید بر تکریم اصحاب قرآن و عترت استان در بخش های مختلف خاطر نشان کرد: قاریان، حافظان، مرتلین، هنرمنان، خادمین، مفسرین، قرآن پژوهان، اساتید و پیشکسوتان، مروجین، واقفین و تمام کسانی که عمر خود را در راه قرآن صرف می کنند بایستی مورد تکریم قرار گیرند.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴
روابط عمومی |