• اخبار

آیین کتابت قرآن با حضور ٣۰ خوشنویس در بندرعباس

آیین کتابت قرآن با حضور ٣۰ خوشنویس در بندرعباس
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: به مناسبت ماه نزول قرآن و در شب قدر، آیین کتابت قرآن کریم با حضور خوشنویسان مطرح استان هرمزگان در بندرعباس برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،« رضا کمالی زرکانی » در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد : آیین کتابت قرآن کریم امشب سه شنبه ٧ خرداد مصادف با شب بیست و سوم ماه رمضان با حضور ٣٠ هنرمند خوشنویس از سراسر استان هرمزگان در مسجد صاحب الزمان(عج) محله الشهدا بندرعباس برگزار خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه نگارش و هنر کتابت قرآن کریم نقش زیادی در ترویج و اعتلای هنر خوشنویسی داشته است، افزود: انجمن خوشنویسان استان هرمزگان هرساله در ایام پرفضیلت ماه بهار قرآن و به ویژه در شب های قدر به شیوه هنرمندانه ای این شب ها را احیا می گیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه کار کتابت قرآن کریم پس از نماز مغرب امشب آغاز می شود و تا سحر ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: هنرمندان خوشنویس هرمزگانی شرکت کننده در این آیین بخش هایی از کلام وحی را کتابت خواهند کرد.

 وی یادآور شد: این سنت حسنه و زیبا چند سالی است که در بین هنرمندان خوشنویس سراسر کشور از جمله استان هرمزگان رایج شده و آثار و برکات فراوانی را نیز به همراه داشته است.

روابط عمومی
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰