• اخبار

تا پایان شهریور ۹۷؛ مجلات علمی حوزه علوم قرآن و حدیث به بیش از ۱۸۰ عنوان رسید

تا پایان شهریور ۹۷؛ مجلات علمی حوزه علوم قرآن و حدیث به بیش از ۱۸۰ عنوان رسید
نشست معرفی مجلات مرتبط با قرآن و حدیث و مطالعات دینی به همت خانه کتاب با همکاری موسسه نهج‌البلاغه بنیاد بعثت و انجمن نهج‌البلاغه دانشگاه پیام‌نور با حضور سیدمجید نبوی، دانشجوی دکترای علوم قرآن و حدیث شامگاه امروز پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ در غرفه موسسه خانه کتاب واقع در شبستان اصلی مصلای حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، سید مجید نبوی در این نشست به معرفی نشریات و مجلات تخصصی این حوزه تا پایان سال ۹۷ پرداخت.
به گفته نبوی، بر اساس بررسی‌های انجام شده تا شهریور ۹۷ تعداد ۱۰۲ مجله علمی پژوهشی، ۳۳ مجله علمی ترویجی و ۵۴ مجله علمی تخصصی مرتبط با قرآن و حدیث منتشر شده است.
وی همچنین درباره تفاوت این سه نوع مجلات گفت: مجلات علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مجلات علمی-تخصصی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز می‌گیرند. در مجلات علمی-پژوهشی سختگیری‌ها برای چاپ مقاله به نسبت دو نوع دیگر بیشتر است.
وی افزود: در حال حاضر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این نتیجه رسیده است که این مجلات را به جای رتبه بندی در جایگاه علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی با رتبه‌های الف، ب، ج، د دسته‌بندی کند و بر این اساس، عناوین علمی-ترویجی و علمی-پژوهشی کنار می‌رود.
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از 21 اردیبهشت تا 4 خرداد در مصلای حضرت امام خمینی (ره) در حال برپایی است.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۱۴
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98