• اخبار

ویژه برنامه های بخش عترت برای نمایشگاه قرآن

ویژه برنامه های بخش عترت برای نمایشگاه قرآن
بخش عترت نمایشگاه قرآن کریم درباره قسمت های مختلف این بخش گفت: در بخش عترت نمایشگاه بیست و هفتم قرآن 12 قسمت مستقر شده که هر یک از قسمت ها چندین فعالیت انجام می دهند.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین مهدی غلامعلی افزود: یکی از این بخش ها، غرفه صحیفه سجادیه است که در آن چهار گروه فعالیت می کنند؛ همچنین در غرفه نهج البلاغه سه مجموعه متفاوت فعالیت دارند و در غرفه مهدویت نیز 5 گروه حضور یافته اند.

غلامعلی همچنین گفت: آستان قدس رضوی و آستان حضرت عبدالعظیم حسنی از دیگر غرفه های این بخش است؛ غرفه فرهنگ خمس، غرفه غدیر و مباهله، ستاد اربعین و مدافعان عترت از دیگر غرفه های بخش هنری است.

وی با بیان اینکه برنامه های جدیدی در بخش عترت نمایشگاه بیست و هفتم قرآن اجرا شده است، ادامه داد: یکی از برنامه های جدیدی این بخش پرده خوانی و نقالی است که داستان های مربوط به امام علی(ع) و امام رضا(ع) را نقل می کنند؛ از دیگر بخش های جدید این بخش، معرفی برگزیدگان حوزه عترت در سال 97 است.

غلامعلی با اشاره به حضور ستاد مهدویت برای اولین بار در بخش عترت گفت: مراکز بسیاری در زمینه مهدویت فعالیت می کنند اما با تشکیل یک ستاد، تمامی مراکز شناسایی و از آنها طرح خواسته شد و نهایتاً از برخی مراکز دعوت به همکاری شد تا در این ستاد حضور پیدا کنند.

وی افزود: «سه شنبه های مهدویت» یکی از برنامه های این غرفه است که در این بخش علاقه مندان به ظهور حضرت ولی عصر(عج) به هر نحوی که در توانشان است را به بازدیدکنندگان نمایشگاه عرضه می کنند.

غلامعلی گفت: در سال گذشته بخش مدافعان عترت را داشتیم اما امسال در این بخش یک کار تطبیقی بین شهدای صدر اسلام و کربلا با شهدای دفاع مقدس و مدافعان عترت صورت گرفته است که بخش بسیار پربازدیدی بوده است.

وی گفت: کار جدیدی که در غرفه صحیفه سجادیه صورت می گیرد این است که هر شب یکی از کارشناسان این حوزه یکی از عبارات صحیفه را به صورت رسانه ای در شبکه های مجازی منتشر می کند که در این شب ها مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

غلامعلی با اشاره به اسقترار تمثیل ایوان نجف در بخش عترت گفت: یکی از زیباترین جلوه های بخش عترت طرح ایوان نجف است که از ساعات اولیه برپایی نمایشگاه قرآن مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته و بسیاری به این بخش برای گرفتن عکس مراجعه می کنند.

وی افزود: حضور بنیاد فرهنگی خمس و ارائه آموزش هایی در این زمینه به بازدیدکنندگان و بخش مباهله و پاسخ به مسائل مربوط به این حوزه از دیگر کارهایی است که برای اولین بار در بخش عترت نمایشگاه قرآن انجام شده است.

غلامعلی درباره رونمایی از آثار جدید حوزه عترت در نمایشگاه بیست و هفتم قرآن گفت: 5 عنوان با اسامی کتاب الحدیث 1، کتاب الحدیث 2، کتاب الحدیث 3، کتاب الحدیث 4 و رابطه قرآن و سنت به درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تالیف شده که در این بخش رونمایی شد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت ماه تا ۴ خرداد ماه در مصلای حضرت امام خمینی( ره) در حال برپایی است.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۴۳
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98