• اخبار

توجه به جایگاه شهدا، از نکات قابل توجه نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان است

توجه به جایگاه شهدا، از نکات قابل توجه نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان است
فرماندار اهواز گفت: غرفه شهدا و تفال به جایگاه و وصیت شهدا یکی دیگر از نکات مثبت سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان است. به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،جمال عالمی نیسی ، فرماندار کلانشهر اهواز ، بعد از ظهر امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، در حاشیه بازدید از دومین روز سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خوزستان، ضمن تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و مدیریت شرکت نمایشگاه های بین المللی خوزستان برای برگزاری این نمایشگاه، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در ماه مبارک رمضان، قابل توجه و تقدیر است. چرا که رمضان، ماه تلاوت قرآن، نزدیکی به خدا و خودسازی است.

وی تصریح کرد: همانطور که انسان به غذای جسم نیاز دارد، نیازمند غذای روح نیز هست و غذای روح قرآن است. در باور مردم روایتی هست که معتقدند اگر می خواهید با خدا حرف بزنید نماز بخوانید و اگر می خواهید خداوند با شما سخن بگوید؛ قرآن بخوانید.

عالمی نیسی تاکید کرد: اهمیت جایگاه قرآن به غیر از اینکه معجزه پیامبر خدا(ص) بوده؛ این است که تمام ارکان اسلام نیز در قرآن بیان شده است.

وی با تاکید بر اینکه اینکه تلاوت قرآن مجید، از بعد معنوی و ارتباط با خدا جایگاه خاصی دارد؛ بیان کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در بحث کیفی و کمی خوب بوده است. یکی از نکات قابل توجه این نمایشگاه، وجود غرفه ها و کتاب های متنوع برای نونهالان و کودکان است.

فرماندار اهواز با بیان اینکه قرآن اُم الخطاب کیفیت و معنویت است؛ افزود: همچنین غرفه شهدا و تفال به جایگاه و وصیت شهدا یکی دیگر از نکات مثبت این نمایشگاه بود.تعداد موسسات شرکت کننده نیز قابل توجه است.
روابط عمومی
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۶
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98