اخبار

مدیرکل تبلیغ و ترویج؛ برگزاری جشن رمضان در 19 استان کشور با حمایت 10 میلیارد ریالی معاونت قرآن و عترت/استان های سیل زده در اولویت هستند

مدیرکل تبلیغ و ترویج؛ برگزاری جشن رمضان در 19 استان کشور با حمایت 10 میلیارد ریالی معاونت قرآن و عترت/استان های سیل زده در اولویت هستند
مدیرکل تبلیغ و ترویج گفت : جشن رمضان امسال در 19 استان کشور با حمایت معاونت قرآن و عترت برگزار خواهد شد .

اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: برنامه ریزی و هماهنگی در زمینه حمایت های مالی و تخصیص اعتبار از سوی معاونت قرآن و عترت برای برگزارش جشن رمضان در استانهای مختلف انجام شده است.

این اقدام با هدف ایجاد شور و نشاط در استان ها در ماه مبارک رمضان ، رفع نیازهای معنوی و تبلیغی ترویجی در قالب برگزاری نمایشگاه ها ،محافل ، مجالس و مسابقات متعدد ، نشست های تخصصی با محوریت  قرآن و عترت و همچنین تجلیل از فعالان قرآنی و سایر برنامه های متنوع که استان ها با توجه به شرایط جغرافیایی ساماندهی و انجام خواهد شد.

خوشبختانه این امر با  با موافقت شورای برنامه ریزی مواجه  و حمایت  10 میلیارد ریالی به 19 استان کشور تعلق خواهد گرفت و استان ها موظف هستند معادل اعتبار تخصیص شده  را از سریق جلب مشاکت ها و اعتبارات استانی تامین کنند.

امیرنیا در ادامه اذعان داشت:  سال گذشته تمایل ما بر این بود که حمایت مالی به همه 32 استان کشور اختصاص پیدا کند که این امر بدلیل محدودیت اعتبار محقق نشد و سبب شد استانهایی که سال گذشته جشن رمضان برگزار نکردند و بر اساس سیاست های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی  استانهایی که در سال جاری دچار بلایای طبیعی و سیل شدند ، به منظور انس با قرآن  و تسکین قلبی در اولویت قرار بگیرند.

وی در ادامه تاکید کرد: در سال گذشته در تمام استانهای کشور برنامه های متنوعی در ماه مبارک رمضان برگزار شد  و امسال نیز برگزار خواهد شد که به دلیل محدودیت های اعتباری امسال این حمایت شامل 19 استان کشور خواهد شد. اسامی این استان ها عبارتند از: استان های آذربایجان شرقی، ایلام ،البرز، خراسان جنوبی، تهران ، خوزستان، زنجان ، قزوین، کردستان ، کرمانشاه، گلستان، گیلان، هرمزگان، همدان، یزد، سیستان و بلوچستان، لرستان، خراسان رضوی و مازندران.

مدیرکل تبلیغ و ترویج بیان داشت: تا کنون بیش از دو سوم تفاهم نامه ها آماده و به امضای استان ها رسیده است که بر مبنای آن میتوان قسط اول استان ها تخصیص پیدا کند تا استان ها بتوانند با طیب خاطر بیشتری فعالیت خود را آغاز کنند،لازم به ذکر است استانها با بهره گیری از ظرفیت ها و توانایی های خود که طی سالهای انجام فعالیت صورت گرفته است مطالبه و بر اساس فعالیت های محدود تری خواهند داشت که در پایان ماه مبارک رمضان گزارش فعالیت ها به اطلاع عموم خواهد رسید.

از طرفی برای ایجاد شور و نشاط و انگیزه برای ناشران و افرادی که به مردم کالا و یا لوازم مانند رحل قرآن عرضه میکنند با هماهنگی هایی که با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده همانند سال گذشته10 میلیارد ریال بن  اختصاص پیدا خواهد کرد که از این میزان 50 درصد هدیه و مساعدت وزارت متبوع و 50 درصد توسط مخاطبان و بازدیدکنندگان تامین می شود و این امر کمکی به و توان اقتصادی کشور خواهد بود.

 

۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۱
روابط عمومی |