• اخبار

برگزاری جشنواره قرآنی «چلچراغ آسمانی»

برگزاری جشنواره قرآنی «چلچراغ آسمانی»
ـ قائم مقام بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن از برگزاری نخستین دوره جشنواره تولید محتوای هنری در فضای مجازی با عنوان «چلچراغ آسمانی» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایکنا،حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحمید حسینی، قائم مقام بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، درباره اهداف برگزاری این جشنواره اظهار کرد: جشنواره قرآنی «چلچراغ آسمانی» به منظور زمینه‌سازی برای تولید آثار چندرسانه‌ای قرآنی، حمایت از تولیدکنندگان محتوای جذاب قرآنی در فضای مجازی، شناسایی استعدادهای برتر در زمینه تولید محتوای رسانه‌ای با محوریت قرآنی و تشویق خانواده‌ها و نونهالان به منظور تولید محتوای رسانه‌ای مرتبط با فعالیت قرآنی و نشر آن در فضای مجازی برگزار می‌شود.

مشاور فعالیت‌های الکترونیکی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با بیان اینکه این جشنواره در ۴ بخش تخصصی و یک بخش عمومی برگزار می‌شود، افزود: بخش‌های «آوانمای قرآنی»، «کلیپ داستانی»، «پویانمایی وموشن گرافیک» و «مستند مردمی» در بخش تخصصی وغنچه‌های قرآنی در بخش عمومی داوری خواهند شد.

حجت‌الاسلام حسینی تولید آثار در بخش ویژه را از جمله عوامل افزایش امتیاز شرکت‌کنندگان دانست و اظهار کرد: از آنجا که این جشنواره به بهانه چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، در صورتی‌ که موضوع ویدئوی ارسالی بر محور قرآنی «مقاومت و ظلم ستیزی» باشد، در داوری از امتیاز ویژه‌ای برخوردار خواهد شد.

وی درباره زمانبندی ارسال آثار گفت: دبیرخانه این جشنواره از روز ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ تا ۳۱ فرودین‌ماه ۱۳۹۸ آماده دریافت فیلم‌های ارسالی و یا منتشره در فضای مجازی است. همچنین برای برندگان این جشنواره در بخش‌های مختلف، جوایز ۵۰، ۲۰ و ۱۰ میلیون ریالی در نظر گرفته شده است.

روابط عمومی
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸