• اخبار

پیام تسلیت معاون قرآن و عترت در پی درگذشت خادم قرآن دکتر حسین زمرشیدی

پیام تسلیت  معاون قرآن و عترت در پی درگذشت خادم قرآن دکتر حسین زمرشیدی
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی در گذشت خادم القرآن کریم دکترحسین زمرشیدی را تسلیت گفت.

 به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت خادم القرآن الکریم، استاد فرهیخته و چهره ماندگار کشور دکترحسین زمرشیدی را تسلیت گفت.


متن این پیام به شرح زیر است:


"خبر درگذشت استاد فرهیخته جناب اقاب دکتر حسین زمرشیدی مایه تأسف و تأثر همه علاقمندان به هنر و فرهنگ اسلامی و ایرانی شد. ایشان که تلاش و مجاهدت در این مسیر را با عشق و علاقه برگزیده بود, به سبب سال ها خدمات موثر در این حوزه در سال 1378 مفتخر به دریافت نشان خادم القرانی در رشته هنر قدسی(معماری) شد. بدین وسیله ضمن عرض تسلیت به جامعه فرهنگی, هنری و قرآنی کشور، برای ایشان از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان نیز صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم."


حسین زمرشیدی خادم قرآن،  استاد معماری کشور، متولد سال 1318 در شهر مشهد مقدس بودند، که در حوزه تحصصی معماری سنتی ایرانی و اسلامی فعالیت داشتند و از وی آثار و تألیفات بسیار ارزشمند و فاخری در این حوزه به یادگار مانده است.


همچنین وی در طول عمر با برکت خود افتخارات متعددی نیز کسب نمودند که از جمله می‌توان به عناوینی چون خادم قرآن کشور،  چهره ماندگار معماری جمهوری اسلامی ایران، معلم ماندگار کشور، عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، دارنده نشان دانش از ریاست جمهور و کسب جایزه ویژه جشنواره بین المللی خوارزمی را نامبرد؛ مشارکت در بازسازی حرم امام حسن عسگری(ع)‌ از جمله دیگر افتخارات وی است.

 

روابط عمومی
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹:۲۰