• اخبار

خدمت به ساحت قرآن از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

خدمت به ساحت قرآن از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جمع فعالان قرآنی اصفهان خدمت به ساحت قرآن را از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در جمع فعالان قرآنی استان اصفهان خدمت به ساحت قرآن را از افتخارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: اگر بخواهیم در هر عرصه‌ای بهترین باشیم لازم است ابتدا قرآن را آموخته و سپس به دیگران آن را آموزش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه ظرفیت قرآن برای فعالیت در مسیر این کتاب آسمانی بسیار بالا است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم از ظرفیت کلام الله مجید حداکثر استفاده را ببریم چرا که تنها نسخه نجات بخش بشریت، قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) هستند.

وی تعامل و همدلی را از اصلی‌ترین راه‌های کسب موفقیت دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن و برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در یک سال گذشته نشان داد با تعامل و همراهی بین دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی می‌توان به موفقیت‌های خوبی در زمینه گسترش فعالیت‌های قرآنی رسید.

حجت الاسلام انصاری موسسات فرهنگی قرآنی را حلقه واسط و نقطه اتصالی برای برگزاری برنامه‌های قرآنی وسیع در سطح استان دانست و اظهار کرد: استان اصفهان یکی از درخشان ترین استان‌های کشور در زمینه موسسات قرآنی است به طوری که برخی از موسسات این استان، در شاخه‌هایی به صورت تخصصی فعالیت‌های خوبی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه اگر کسی با خلوص نیت در مسیر کار قرآنی وارد شد بدون شک فعالیت او بی نتیجه نمی‌ماند، گفت: جشنواره صنایع دستی آیات توسط معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت موضوعات قرآنی در حال برگزاری است که از همه هنرمندان فعال در موضوع قرآنی دعوت می‌کنیم در آن حضور یابند.

در این جلسه همچنین فعالان قرآنی استان اصفهان به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در زمینه گسترش فعالیت‌های قرآنی در سطح استان پرداختند.

خاطرنشان می‌شود، جلسه فعالان قرآنی استان اصفهان با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل یعقوبی مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نماینده اداره کل اوقاف و امور خیریه و نماینده اداره کل تبلیغات اسلامی استان ٨ بهمن انجام شد.

روابط عمومی
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۰