• اخبار

ثبت‌نام بیش از ۱۰ هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

ثبت‌نام بیش از ۱۰ هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن
نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و آیت الله سیدمحمد سعیدی، نماینده ولی فقیه در استان قم و تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سیدموسی حسینی کاشانی در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، گفت: ‌سال گذشته در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ٩ هزار نفر در قم شرکت‌ کردند که این آمار امسال به ١٠ هزار نفر رسیده است و شهر قم توانسته رتبه نخست کشور را در این عرصه به خود اختصاص دهد و همچنین مؤسسه عاشقان قمر بنی‌هاشم(ع) نیز در جذب و ثبت‌نام برای آزمون رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به میزبانی جشنواره ملی آیات اظهار کرد: چهارشنبه هفته آینده ساعت ۱۰ صبح اختتامیه این جشنواره برگزار می‌شود که در این جشنواره با محوریت موضوع پوستر، آثار مختلف از بیش از ۲۰ استان به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

وی از برگزاری باشکوه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به‌عنوان نقطه قوتی برای استان قم نام برد و اضافه کرد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم پنج‌شنبه ۹ اسفندماه ساعت ۸ صبح در دانشگاه قم برگزار می‌شود، ثبت‌نام در آزمون الکترونیکی تا ۳۰ بهمن‌ماه ادامه دارد به همین علت جمعیت شرکت‌کنندگان در این آزمون افزایش خواهد یافت.

وی از ثبت‌نام علاقه مندان برای شرکت در آزمون حفظ کل قرآن کریم یاد کرد و گفت: ۷۳۰ نفر برای شرکت در آزمون حفظ ۱۰ جزء، ۳۳۷ نفر برای آزمون حفظ ۲۰ جزء و ۳۳۳ نفر نیز برای آزمون حفظ ۱۵ جزء ثبت‌نام کرده‌اند.

حسینی کاشانی با اشاره به اینکه چهل رویش انقلاب اسلامی در حوزه‌های هنری، فرهنگی، قرآنی و رسانه‌ای به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب طی مراسمی مورد تجلیل قرار می‌گیرند، مطرح کرد: از این ۴۰ نفر ۱۰ نفر از فعالان قرآنی زیر ۵۰ سال هستند که پنج نفر‌ از خواهران و پنج نفر از برادران خواهند بود.

روابط عمومی
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹