• اخبار

آغاز اجرای نمایش های خیابانی اولین هفته قرآن و عترت استان سمنان در آرادان

آغاز اجرای نمایش های خیابانی اولین هفته قرآن و عترت استان سمنان در آرادان
اجرای نمایش هایبرتر جشنواره تئاتر خیابانی اولین هفته قرآن و عترت استان سمنان روز پنجشنبه با حضور معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در آرادان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: برای این جشنواره در مجموع ١٠ اثر از شهرهای مختلف استان سمنان ارسال شده بود که با رای هیات داوران شش نمایش مجوز حضوردر جشنواره را کسب کردند.

محسن فدایی باش افزود: ازاین نمایش ها سه اثر متعلق به شهرستان مهدیشهر، یک اثر از سرخه، یک اثر از آرادان و یک اثر از شهرستان سمنان است.

وی با بیان اینکه اجرای این نمایش ها با اثر ارسالی سمنان با نام "اسم شب" آغاز شد گفت: این نمایش ها با مضامین قرآن و عترت تولید و ارائه شده است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آرادان با بیان اینکه شش اثر برتر امروز در آرادان اجرا می شود گفت: تا پنجشنبه شب نمایش های مذکور در ١٠ نقطه شهرستان آرادان اجرا می شود و علاوه براین در شهرهای خود نیز در روزهای آینده اجرا خواهد شد.

هیات داوران این جشنوازره متشکل از سه نفر به نام های بابک صبوری، حسین نصیری و محس فدایی باش بودند.

اولین هفته قرآن و عترت استان سمنان در قالب ١٦ رشته مختلف با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانها و مشارکت انجمن ها و موسسات فرهنگی هنری این استان در حال برگزاری است.

نمایشگاه آثار برتر برنامه های فرهنگی هنری هفته قرآن و عترت استان سمنان بیست و دوم دیماه و آیین اختتامیه و تجلیل از برترین ها بیست و نهم دیماه در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار می شود.


روابط عمومی
۲۲ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰