• اخبار

برگزاری نشست "رشد مناسک گرایی در دین، فرصت یا تهدید "

برگزاری نشست "رشد مناسک گرایی در دین، فرصت یا تهدید "
نشست رشد مناسک گرایی در دین، فرصت یا تهدید به همت اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای سلسله نشست های جشنواره بین المللی فرهنگی هنری رضوی،  نشست رشد مناسک گرایی در دین، فرصت یا تهدید با حضور اصغر امیرنیا مدیرکل تبلیغ و ترویج ، مهرداد عربستانی رئیس انجمن انسان شناسی ایران، جبار رحمانی عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ،مدیران و  کارکنان معاونت قرآن و عترت  برگزار شد.

در این نشست سخنرانان ضمن اشاره به منابعی که به مناسک در آنها اشاره شده ، از جمله قرآن کریم به تعریف و تفسیر آن پرداختند.

در ادامه این نشست به دو سبک دین داری ،از جمله دین داری آموزه ای و نوع تصویری یا خیالی و همچنین مناسک و مراسم های دین داری در مذهب تشییع و سایر مذاهب ، انواع سبک های برگزاری مناسک ، درک صحیح از مناسک ، ،دیدگاه ها، ذهینت های مختلف  در خصوص دین ، آئین و مناسک های اولیه و ثانویه و دیگر مباحث مربوط به این حوزه اشاره و جنبه های مختلف آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضران سوالات ، دیدگاه ها و نظرات خود را در این زمینه ارائه کردند.

 

روابط عمومی
۱۲ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۰۱