• اخبار

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی خبرداد:برگزاری دوره آموزشی-توجیحی ویژه کارشناسان و روسای گروه قرآن و عترت استان ها

مدیرکل ارتباطات و هماهنگی خبرداد:برگزاری دوره آموزشی-توجیحی ویژه کارشناسان و روسای گروه قرآن و عترت استان ها
حجت الاسلام والمسلمین علی ملانوری از برگزاری دوره سه‌روزه آموزشی ـ توجیهی ویژه کارشناسان و رؤسای گروه‌های قرآن و عترت استان‌ها به همت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت الاسلام والمسلمین علی ملانوری مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت گفت: دوره آموزشی ـ توجیهی ویژه رؤسای گروه‌ها و کارشناسان قرآن و عترت استان‌ها به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شنبه، ۱۷ آذرماه، در مشهد مقدس آغاز می‌شود.
وی در ادامه اظهار داشت: این دوره با حضور افرادی همچون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا زائری، صاحب‌نظر امور  فرهنگی و دینی و عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد، برگزار و در مراسم افتتاحیه این دوره علاوه بر سخنرانی معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی ملانوری، مدیرکل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، نیز به بیان سخنانی خواهند پرداخت.
در این اردوی سه روزه  دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن وزارت ارشاد از سوی اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج و پس از آن نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی خسروی برنامه‌های اداره کل آموزش و توسعه مشارکت‌ها برنامه های خود را برای حاضرین تشریح خواهند کرد. 
تشریح دو آزمون سراسری حفظ قرآن و کارکنان دولت از سوی مرتضی خدمتکار مشاور اجرائی معاونت قرآن و عترت بخش دیگری از برنامه‌های روز اول این دوره در نوبت صبح خواهد بود. در نوبت بعدازظهر نیز اخلاق حرفه‌ای مدیریت قرآنی با حضور احد فرامرز قراملکی استاد گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه تهران تبیین می‌شود.
در روز دوم، ابتدا برنامه‌های اداره کل ارتباطات و هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و در ادامه نیز نقش محوری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در بهبود امور قرآنی استان توسط حجت‌الاسلام علی ملانوری تشریح می‌شود و پس از آن آشنایی با نظام توسعه فرهنگ قرآنی در کشور از سوی محمدمهدی عزیززاده رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت های بلیغی و ترویجی قرآنی ، تبیین می‌شود و در ادامه برنامه‌های کمیسیون تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور را بیان می‌کند.
پایان‌بخش برنامه‌های روز دوم این دوره آموزشی ـ توجیهی تبیین نقش اصلی و موثر موسسات قرآنی ـ مردمی در استان‌‌ها و تبیین فرآیند جدید صدور مجوز موسسات فرهنگی قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر محورهای بحث و گفتگو در این نشست تخصصی خواهد بود.
در روز پایانی این دوره ضرورت و چگونگی استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای به ویژه فضای مجازی در ترویج فرهنگ و معارف قرآن از سوی حجت الاسلام محمدرضا زائری و سیدحمید حسینی، مشاور فضای مجازی معاونت، تبیین می‌شود.
روابط عمومی
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۲۳:۰۲