• اخبار

توقف فعالیت هیات رسیدگی و آغاز فرآیند صدور مجوز موسسات فرهنگی قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

توقف فعالیت هیات رسیدگی و آغاز فرآیند صدور مجوز موسسات فرهنگی قرآن و عترت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مجوز فعالیت موسسات فرهنگی قرآن و عترت از طریق درگاه واحد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، طبق مصوبه جلسه 42 مورخ 6 آذرماه  1397 مقرر شد از این پس فعالیت هیئت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت متوقف و صدور مجوز موسسات قرآنی به صورت مستقل در نهادهای ذی‌ربط ( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی ) مانند وضعیت قبل از تشکیل هیات رسیدگی مشترک، صورت پذیرد.

بر این اساس، مجوز فعالیت موسسات فرهنگی قرآن و عترت، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر خواهد شد و این وزارتخانه نسبت به استقرار و فعال‌سازی دبیرخانه و مراحل اجرائی و قانونی لازم در این خصوص اقدام خواهد کرد.

همچنین به منظور ایجاد هماهنگی در ضوابط و آئین نامه های مورد نیاز در این حوزه و یکسان سازی سنجه های مورد نظر و جلوگیری از موازی کاری،  کارگروهی که ترکیب و وظایف آن توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پیشنهاد خواهد شد تشکیل و امور مربوط به هماهنگی و هم افزائی میان دو نهاد را بر عهده خواهد گرفت.

شایان ذکر است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1375 مسئول تاسیس ، نظارت و انحلال موسسات فرهنگی ،هنری و رسانه ای است که موسسات فرهنگی قرآن و عترت نیز بخشی از این مجموعه به شمار می‌رود.

متقاضیان تاسیس موسسات فرهنگی قرآن و عترت می‌توانند پس از راه اندازی درگاه واحد  صدور مجوز موسسات فرهنگی و هنری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با مراجعه به این سامانه نسبت به ثبت درخواست خود جهت تاسیس موسسه فرهنگی قرآن و عترت اقدام نمایند.

روابط عمومی
۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۱