• اخبار

هفته قرآن و عترت در بوشهر برگزار می شود

هفته قرآن و عترت در بوشهر برگزار می شود
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هفته قرآن و عترت در بوشهر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، عبدالرضا عالی پور بیان کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های پیشتاز و فعال در امور قرآنی می‌باشد که سند چشم ‌انداز فعالیت‌های قرآنی در راستای اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی توسط آیت الله صفایی بوشهری تدوین کرده است.

وی ادامه داد: نامگذاری ١٦ اسفند سالروز ارتحال علامه میرزا معتقد اهرمی، صاحب قرآن رمزدار به عنوان روز قرآنی بوشهر از نخستین اقدامات ملی این استان در حوزه فعالیت های قرآنی کشور بوده است.

معاون قرآن و عترت اداره کل به برنامه های هفته قرآن و عترت اشاره کرد و افزود: مقاله، شعر و مشاعره، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای سینمایی، آوا و نغمات دینی، رسانه، خرید و توزیع قرآن کریم، یادواره شهدای قرآنی و مسجد، تکریم پیشکسوتان قرآنی و نمایشگاه قرآن و عترت اهم برنامه های این هفته می باشد.

عالی پور عنوان کرد: هنرمندان و علاقمندان می توانند از ١٠ آذر لغایت ٢٥ بهمن آثار خود را به دبیرخانه واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ارسال نمایند.

وی بیان داشت: ٥٤٢ اثر در دومین دوره این هفته به جشنواره ارسال شده که امیدواریم امسال هنرمندان و علاقمندان آثار بیشتری را به دبیرخانه ارائه دهند.  

عالی پور همچنین اضافه کرد: آیین اختتامیه هفته قرآن و عترت استان بوشهر ١٦ اسفند سال جاری برگزار خواهد شد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت حمایت و همکاری در این برنامه فرهنگی و قرآنی تشکر نمود.

روابط عمومی
۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰