• اخبار

رویکرد متفاوت کمیته هنر بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

رویکرد متفاوت کمیته هنر بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
علی تن، مدیر کمیته هنری بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم از فعالیت های متنوع این کمیته و جلب مشارکت دستگاه ها خبر داد علی تن، مدیر کمیته هنری بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم از فعالیت های متنوع این کمیته و جلب مشارکت دستگاه ها خبر داد

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی تن، مدیر کمیته هنری بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم بیان داشت: امسال تمام تلاش کمیته هنر بر این است که با رویکردی متفاوت از سال های گذشته در نمایشگاه حاضر شود، لذا در این راستا تأکید بر جلب مشارکت حداکثری دستگاه ها می باشد و در این مسیر تمام تلاش بر این است که با رویکردی هدفمند در راستای شعار نمایشگاه قرآن کریم در سال جاری (قرآن چلچراغ هدایت)  گام های مؤثر برداشته شود. به همین منظور برای تحقق این هدف به یاری خداوند؛ حضور نهادها، ارگان ها و مراکز مرتبط با بخش هنر در نمایشگاه امسال محسوس تر خواهد بود. به عنوان مثال سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حدود ٥٠ اثر از صنایع دستی و ٨٥ گارگاه عملی در حوزه ی هنرهای ملی و صنایع دستی، نخبگان و دانش پژوهان از بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارائه ٢٠ اثر هنری در قالب رشته های مختلف هنری و در حدود ٣٠ کارگاه عملی هنر، همچنین بخشی از برنامه های هنری آستان قدس رضوی با نمایش ١٥٠ اثر حضور فعال دارند. علاوه بر آن بخش نمایش حوزه هنری به همراه بخش هنر های تجسمی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی مشارکت فعالی را با کمیته نمایشگاه قرآن کریم خواهند داشت.

وی در ادامه اذعان داشت، در کمیته هنر نمایشگاه امسال شاهد اجرای ١٣٠ کارگاه عملی هنر هستیم. سیاست کلی این کمیته مبنی بر استفاده از برنامه های هنری فعال در حوزه قرآن و عترت و هنرهایی با مضامین دینی است لذا در این مسیر از ظرفیت های حوزه ی نمایش در شاخه های تئاتر خیابانی، نقالی و پرده خوانی، اجرای مردان نقره ای بهره جسته می شود. همچنین در حوزه هنر های تجسمی از ظرفیت هنری اساتید هنر که آثار تولیدی جدید با مضموم قرآن و عترت دارند؛ استفاده خواهد شد.  علاوه بر این از اساتید بنام در رشته های متفاوت هنری جهت برگزاری کارگاه های عملی به منظور افزایش تنوع و جذابیت در نمایشگاه بهره جسته می شود و اساتید در میان مخاطبان به خلق اثر هنری می پردازند. در خصوص دکور و فضا سازی نمایشگاه نیز تلاش می شود جهت بهره وری هر چه بیشتر مخاطبان طراحی مفیدی صورت پذیرد.

ایشان در خاتمه رشته های هنری نمایشگاه قرآن کریم را به شرح ذیل بر شمردند:

نقاشی، خوشنویسی، نقاشی خط، عکس، گرافیک، تایپوگرافی، طراحی و نگارگری، تذهیب و گل و مرغ، تصویرسازی، حجم و مجسمه،کاریکاتور، پوستر و رشته های هنر های ملی و صنایع دستی با محوریت معرق کاری، منبت کاری، سوخته کاری، سفال، سرامیک، بافت، صنایع فلزی و شیشه ای

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، از 29 اردیبهشت ماه مصادف با سومین روز از ماه مبارک رمضان پذیرای  علاقه مندان به ساحت قرآن کریم در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) خواهد بود.

روابط عمومی
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۴۴