• اخبار

یادداشت معاون قرآنی وزیر ارشاد در خصوص انتشار خبری ناگوار در رسانه های مجازی

یادداشت معاون قرآنی وزیر ارشاد در خصوص انتشار خبری ناگوار در رسانه های مجازی
حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار یادداشتی از مردم شریف درخواست کرد در مواجهه با این گونه حوادث و شاعیه ها؛ ضمن خودداری از انتشار اجازه ندهند نسبت به مقدسات به ویژه قرآن کریم و خادمان قرآن سوء برداشتی پیش آید.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت  فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ متن یادداشت به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

«یا نِساءَ النَّبِیِّ لَسْتُنَّ کَأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَیْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ» احزاب 32

متأسفانه خبر ناگواری در رسانه­های مجازی منتشر شد که افراد متدین بویژه جامعه قرآنیان را متأثر نمود. صرف نظر از ماهیت موضوع و وقوع یا عدم وقوع جرم که کاملاً به حوزه قضایی مربوط است انتشار آن مصداق اشاعه فحشاء می­باشد.

دشمن عملکردهای غلط را مستمسکی قرار می­دهد تا به نوعی تقدس زدایی کند. کارنامه درخشان جامعه قرآنی و نیروهای انقلاب با خطای یک یا چند نفر از بین نمی­رود. ضمن تقبیح انتشار اسرار مردم از ریاست محترم قوه قضائیه تقاضا می­کنم دستور فرمایند رسیدگی به این پرونده در اولویت قرار گرفته و بر اساس دستور العمل قرآنی در صورت تخلف از سوی هر کسی بویژه افرادی که انتظار می­رود تربیت قرآنی شده باشند حکم صادر و اجرایی شود. از شاکیان محترم تقاضا می­کنم که با صبوری و متانت در احقاق حق تلاش نمایند. از مردم شریف انتظار می­رود در این گونه حوادث ضمن خودداری از انتشار، اجازه ندهند نسبت به مقدسات بویژه قرآن کریم و خادمان قرآن سوء برداشتی پیش آید.

لازم به ذکر است اصرار به عدم اشاعه فحشاء برای همه افراد و اقشار باید لحاظ گردد. هر گناهکار و مجرمی در ازای جرمی که مرتکب می­شود باید کیفر و عقوبت داشته باشد و انتشار عکس، پرونده و تخلف مجرمین، خود جرم دیگری است که نابخشودنی است.

در پایان باور دارم که بعضی اقشار نظیر روحانیون، انقلابیون، متدینین و بویژه قاریان قرآن و مداحان در جایگاه ویژه­ای قرار دارند که خطای آنان ناخودآگاه باورهای دینی مردم را تضعیف می­نماید و برای همین آیه شریفه 30 احزاب می­فرماید:

«یا نساء النبی من یأت منکن بفاحشه مبیّنه یضاعف لها العذاب ضعفین»

ای همسران پیامبر در صورتی که هر یک از شما گناه آشکار و فاحشی مرتکب شود (به دلیل آثاری که در جامعه می­گذارد) عذابش دو چندان خواهد بود.

 

محمدرضا حشمتی

مهرماه 95

 

 

 

۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶